Facebook Google+ Twitter

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Wizualnej - InSPIRACJE

 • Autor usunął profil

 • Data dodania: 2010-03-22 09:23

Glamour to przepych, urok, blask, splendor, coś błyszczącego, na czym zatrzymuje się nasze spojrzenie - i takie też było motto szczecińskich inSPIRACJI.

Praca Magdy Łuniewskiej / Fot. Inka MalinowskaRenoir w innym wydaniu / Fot. I.MalinowskaPrzez cztery dni szczecińskie Wały Chrobrego i dwie przycumowane tam barki stały się centrum kulturalnym i rozrywkowym Szczecina. Ponad siedemdziesięciu artystów z 10 krajów świata prezentowało swoje wizje piękna.

Karim Rashid - megagwiazda designu o statusie w świecie wzornictwa porównywalnym do pozycji Madonny w świecie popu, mówi o sobie: "Jestem człowiekiem z misją, dobre wzornictwo może ulepszyć świat. Jego wystawa to minimalizm, dziecięce krzesełko, które jest jednocześnie schowkiem na zabawki, stolik, który zamienia się w leżankę, opakowanie perfum, które jednocześnie pełni rolę podręcznej kosmetyczki".

Sukienka wykonana z kapsli po piwie i opakowań po tabletkach. / Fot. I.MalinowskaModa zadebiutowała w świecie sztuki, a wariacje na temat kobiecej mody, różne środki wyrazu i tematyka, jaką zastosowali artyści dały nam skondensowany obraz tego, w jaki sposób moda wpływa na nasze życie. Piękne kreacje, fryzury, pokazy, wernisaże - wszystko opatrzone muzyką, a miedzy tym wystawa fotograficzna Ivonne Thein, pod tytułem "Trzydzieści dwa kg", której bohaterki to ikony anoreksji. Bez twarzy, uwięzione w niewygodnych pozach, obandażowane jak ofiary wypadku. Zdeformowany świat piękna i przerażający obraz wiary w to, że przez głód można osiągnąć perfekcję. Paradoksalnie to właśnie te bandaże są wyraźnym wskazaniem, że modelki jeszcze żyją.

Instalacja, na której do firmowych torebek jest przykuta łańcuchem postać kobiety, perfumy Chanel, buty Loubouitna, samochód wykonane z papieru jak drogocenne precjoza leżące na czerwonych, atłasowych poduszeczkach i zamknięte w pudełeczkach przewiązanych wstążkami, fałszywe, obrazy na ścianach z widoczną ceną. Trendy na piedestale. To wszechogarniający nas świat mody.
"Nasze kolekcje obrazów" / Fot. I.Malinowska"Paw" praca Iwony Demko / Fot. I.MalinowskaKotwica w górę ! ...i wystawa popłynęła / Fot. I.Malinowska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

 • Autor usunął profil
 • 23.03.2010 16:30

Inko, więcej fotek z galerii nie masz, może by tak mała prezentacja?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzieki za szybka relacje. "INSPIRACJE" sa napewno inspirujace dla miasta ktore ( oby ! )ma stac sie wkrotce siedziba Akademii Sztuki. Mlody ten festiwal ladnie sie rozwija i oby tak dalej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 22.03.2010 21:16

Nie sądzę żeby niewolnikami, aczkolwiek nic nie dzieje się bez przyczyny....

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 22.03.2010 21:02

Była tam jeszcze suknia z kulek papieru, powiązanych sznurkiem , piekna suknia jak kolczuga z tych "zawleczek" od puszek coca-coli a także suknia zrobiona ze zdjęć roentgenowskich. Ten pokaz to jednak tylko taka ciekawostka . Przekaz całej wystawy to spojrzenie na modę pretendującej do sztuki i jej wpływu na nasze życie. Instalacja kobiet przykutej łańcuchem do firmowych torebek które zdają się ciągnąć ją za sobą uzmysławia jak bardzo jesteśmy wszyscy niewolnikami tej mody.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 22.03.2010 20:40

Może będę mało oryginalny, ale oglądając zdjęcia w powiększeniu, szczególnie suknię wykonaną z kapsli, poczułem jak powiało swojskim klimatem, gdyż zauważyłem, że większość kapsli pochodzi z piwa ŻUBR - wiadomo! Browar Dojlidy - BIAŁYSTOK :)))))
To tak skromnie i tylko na marginesie, gdyż nie o to w przedstawionej galerii chodzi:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 22.03.2010 19:59

Inko, muszę przyznać, że świetna relacja:) Zresztą, żadna pomada nie jest tu konieczna, gdyż sam tekst i dobre zdjęcia świadczą o dobrym kunszcie. 5* plus :) dla autorki :)))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

5*, dobry i interesujący tekst.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 22.03.2010 10:37

Dziękuję bardzo :) Damianie , gdybym umiała fotografować ... , nawet w części nie jestem w stanie przekazać rozmachu i tematyki inSPIRACJI. Wystawy malarstwa, fotogalerie, instalacje , muzyka , światło to wszystko składało się na inscenizację przedstawienia pod tytułem Festiwal Sztuki Wizualnej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak zwykle świetna relacja, świetny tekst, dobre zdjęcia. Jak przystało na Inkę, wysoki poziom. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przeczytałem z zainteresowaniem.Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.