Facebook Google+ Twitter

Międzynarodowy Festiwal Tanga Argentyńskiego już wkrótce

Pasja, namiętność, zmysłowość, energia, pożądanie – to tylko kilka z przymiotów tańca, który od 27 sierpnia zagości w Warszawie. W ciągu kilku dni miłośnicy tanga argentyńskiego, dzięki 5. edycji festiwalu poczują się jak w Buenos Aires.

Plakat / Fot. OrganizatorNie trzeba jechać do Argentyny, by przeżyć niepowtarzalny klimat milongi. Muzyka na żywo, pokazy mistrzów tanga, możliwość udoskonalenia swoich umiejętności - to tylko kilka z licznych atrakcji przygotowanych dla uczestników festiwalu, który odbędzie się w dniach 27-30 sierpnia.

Organizatorzy przewidzieli 3 dni warsztatów z tanga, tango-walca i milongi na różnych poziomach zaawansowania. Początkujący swoje pierwsze kroki w tangu będą stawiać na intensywnym kursie w dniach 19-23 sierpnia (na tydzień przed festiwalem!) pod czujnym okiem polskich instruktorów. Zajęcia prowadzone będą w trzech lokalizacjach: w Akademii Tańca Sulewskich, teatrze Komedia oraz Warsaw Dance Academy. Zaś zajęcia dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych odbędą się w dniach 28-30 sierpnia w Akademii Tańca Sulewskich, a poprowadzą je najlepsi instruktorzy zagraniczni.

Przez 4 dni odbywać się będą milongi (imprezy tanga), na których można będzie poćwiczyć swoje umiejętności taneczne. Każdego dnia planowana jest impreza tematyczna: 27.08 - milonga powitalna (prezentacja zagranicznych gości), 28.08 - wieczór polski (koncert zespołu Beltango oraz pokaz par polskich), 29.08 - wieczór zagraniczny (koncert zespołu Beltango oraz pokaz par zagranicznych), 30.08 - milonga Comme Il Faut oraz milonga pożegnalna (koncert zespołu Sentido del Tango). Milongi odbędą się w Akademii Tańca Sulewskich (czwartek), w sali Warszawskiego Domu Technika (piątek i sobota), w teatrze Komedia (niedziela - 1 milonga) oraz w Centralnym Basenie Artystycznym (niedziela - 2 milonga).

Wystąpią pary zagraniczne: Aoniken Quiroga & Luna Palacios, Mariano Bielak & Paula Gurini, Matteo Panero & Patricia Hilliges. Dla niektórych z nich będzie to pierwszy pobyt w Polsce. Przewidziany jest również koncert zespołu Beltango z Belgradu. Grupa ta gościła na największych festiwalach tanga w Argentynie, Niemczech, Szwecji, Danii, Grecji, Włoszech, Finlandii, Bułgarii, Słowenii i na Węgrzech.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.