Facebook Google+ Twitter

Międzynarodowy Festiwal Teatralny "Boska Komedia" wystartował

Serce teatru bije w Krakowie. Wystartował 3. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Boska Komedia. Widzowie zobaczą ponad 20 przedstawień teatralnych w 10 dni.

Kraków stolica teatru / Fot. Dawid SerafinPrzez najbliższe dni stolica Małopolski będzie sercem światowego teatru. Pod Wawel zjechali już najwybitniejsi krytycy teatralni. Od dziś też będą oceniać 13 najlepszych spektakli wystawianych w zeszłym roku na deskach polskich teatrów.

Podobnie jak w poprzednich latach, także w tym roku festiwal został podzielony na trzy części. -W części Inferno będzie można zobaczyć najlepsze polskie spektakle minionego sezonu. Część Paradiso to blok, w którym będzie można zobaczyć przedstawienia młodych reżyserów. Purgatorio będzie poświęcone natomiast wydarzeniom towarzyszącym - mówi Bartosz Szydłowski, dyrektor artystyczny festiwalu.

Na otwarciu festiwalu widzowie będą mogli zobaczyć sztukę "Babel" Elfirde Jelinek w reżyserii Mai Kleczewskiej. Spektakl to historia o tych którzy każdego dnia na nowo muszą zmagać się z piętnem śmierci. Dotyka on fundamentalnych pytanie: o wojnę, religię, śmierć.

Na deskach teatru zobaczymy dziś także trochę już zapomniane "Tango" Mrożka w reżyserii Jerzego Jarockiego. Jarocki po Tango sięgnął po raz pierwszy ponad 40 lat temu. W zeszłym sezonie powrócił z nim w Teatrze Narodowym w Warszawie. Spektakl okazał się arcydziełem. Jarocki ukazuje w nim, jak fanatyczny racjonalizm może być przyczyną niszczenia ludzkich relacji.

O tej samej godzinie co "Tango" swoje przedstawienie na deskach Teatru Łaźnia Nowa prezentować będzie Krzysztof Warlikowski. Trudno jest sobie wyobrazić debatę o polskim teatrze bez Warlikowskiego. Jego najnowsze dzieło to niezwykły spektakl o odchodzeniu, łączący teksty Kafki, Coetzeego, Koltesa.

Dziś swoje spektakle wystawi jeszcze Iwan Wyrypajew w Teatrze Bagatela. Będzie to opowieść o mistycznym mordercy-kanibalu. W Narodowym Starym Teatrze widzowie będą mogli zobaczyć Wesele hrabiego Orgaza w reżyserii Romana Jaworskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.