Facebook Google+ Twitter

Międzynarodowy Festiwal Teatralny "Walizka". Od 3 czerwca w Łomży

Czy teatr może zmieścić się w walizce? Przekonali się o tym uczestnicy Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Walizka”, który odbywa się w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży.

Plakat ubiegłorocznego festiwalu. / Fot. Międzynarodowy Festiwal Teatralny "Walizka"Już po raz dwudziesty pierwszy, od 3 do 6 czerwca Łomża będzie gościła zespoły teatralne wykorzystujące w swoich przedstawieniach konwencję teatru lalek i realizujące swoje sztuki na małej przestrzeni scenicznej. O bardzo wysokim poziomie tego festiwalu i prestiżu, jakim się cieszy, świadczyć może chociażby fakt, że w tym roku napłynęło do biura festiwalowego 60 zgłoszeń z kraju i zagranicy. Spośród nich wyłoniono 13 zespołów teatralnych: z Rzeszowa, Poznania, Białegostoku, Torunia Belgradu, Omska, Madrytu, Liberca, Teheranu, Nowego Jorku, Maastricht, Kavlinge i Rawenny. W ramach festiwalu wezmą udział w zmaganiach konkursowych. Zaprezentują przedstawienia zróżnicowane pod względem repertuarowym i inscenizacyjnym.

Młoda widownia będzie mogła obejrzeć, m.in. „Bajkę dla bardzo niegrzecznych dzieci”, przygotowaną na podstawie baśni braci Grimm przez Teatr „Maska” z Rzeszowa, a także „Królewicza Makro” – sztukę tę wystawi serbski Theatre for Children, jej tytułowy bohater to dzielny rycerz, będący w tradycji ludowej południowych Słowian uosobieniem wszelkich cnót. Pochodzący z Iranu teatr Apple tree Group zaprezentuje „Łysego bohatera” – historię o córce sułtana Salim Khan’a porwaną przez wiedźmę o dwóch twarzach. Natomiast Teatr Lalki i Aktora z Łomży przedstawi „Czerwonego Kapturka”- sztukę mówiącą o trudnej drodze dziecka ku dorosłości, która na X Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym „Złota Iskra” w Kragujevcu (Serbia) zdobyła w tym roku główną nagrodę.

Z myślą o dorosłej widowni Teatr Animacji z Poznania wystawi „Noc poślubną. Ten trzeci” – pełną humoru opowieść o rozterkach młodych małżonków podczas ich nocy poślubnej i późniejszych pułapkach czyhających na nich w codziennym życiu. Aktorzy z madryckiego Teatro Tyl-Tyl zaprezentują „Sesę” – historię rozgrywającą się na drewnianym rusztowaniu, której bohaterowie poszukują ładu i równowagi w swojej egzystencji. W magiczną podróż przez życie, wyrażoną przez język mimiki, zabierze swoich widzów Jose Navarro z Anglii, który przedstawi Sztukę „Animalia”.

Zmagania konkursowe w ramach XXI MFT „Walizka” wzbogacone będą przez imprezy towarzyszące - teatralne przedstawienia plenerowe, organizowane na łomżyńskim Starym Rynku, występy teatrów ulicznych, spotkania z reżyserami, aktorami uczestniczącymi w festiwalu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Dziękuję. :-) Trudno oceniać wirtualnie, ale ładnie pokazana Błękitna Rapsodia. Bardzo dużo ciekawych imprez towarzyszących festiwalowi, np. Pocztówki z Polski w Łomży.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Relacje z festiwalu znaleźć można na stronie:http://www.4lomza.pl/. Pozdrawiam serdecznie:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Interesujące! Czy możemy liczyć na relację z Festiwalu?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.