Facebook Google+ Twitter

Międzynarodowy Kongres BRD w Tygodniu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-12-07 11:28

Międzynarodowy Kongres Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego organizowany przez GDDKiA w dniach 6-8 grudnia, będzie jednym z ważniejszych wydarzeń promujących bezpieczne zachowania na drogach w Tygodniu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

 / Fot. KRBRDDecyzją Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, Sławomira Nowaka, przewodniczącego Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, tydzień 5-11 grudnia 2011 roku został ogłoszony Tygodniem Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Do tej pory działania organizacyjne związane z Tygodniem Bezpieczeństwa były koordynowane na szczeblu ONZ. W tym roku każde państwo samodzielnie podejmuje decyzję w tej sprawie.

Popularyzacji bezpiecznego zachowania na polskich drogach służyć będą akcje społeczne, programy edukacyjne, konferencje. W kalendarzu działań na rzecz bezpieczeństwa w Tygodniu BRD wpisał się Międzynarodowy Kongres Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pt. „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego jako wynik synergii podejmowanych działań”, który odbędzie się w dniach 6-8 grudnia 2011 roku w Toruniu.

Kongres realizowany jest w ramach programu „Drogi zaufania” – program ochrony życia i zdrowia ludzi na drogach krajowych, którego podstawą jest zasada 4 E (inżynieria, nadzór, ratownictwo medyczne i edukacja).
Międzynarodowy Kongres Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego jest wydarzeniem zapisującym się w permanentnym procesie doskonalenia wiedzy i umiejętności w zakresie podnoszenia poziomu bezpieczeństwa ruchu drogowego prowadzonym przez GDDKIA w ramach programu Drogi zaufania. W tym roku tematem przewodnim będą zintegrowane programy bezpieczeństwa drogowego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.