Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1081 miejsce

Międzynarodowy Mityng Orlen Cup zagości w łódzkiej Atlas Arenie!

16 lutego w Atlas Arenie w Łodzi odbędzie się Orlen Cup. Wśród zapowiedzianych gwiazd znaleźli się: Ewa Swoboda, Michał Haratyk, Piotr Lisek, Konrad Bukowiecki, Kamila Lićwinko i Paweł Wojciechowski.

plakat / Fot. mat. prasoweImpreza będzie mieć status European Athletic Indoor Permit, najwyższy w europejskim kalendarzu halowym.

"To niesamowite święto sportu dla tych, którzy go uprawiają i tych, którzy mają możliwość przyjrzeć się z bliska swoim idolom. To również okazja do tego, by młode pokolenie naszych dzieciaków zachęcić do uprawiania "królowej sportu". Bardzo cieszę się, że kolejny raz mamy szansę wspólnie organizować tę imprezę. Poprzednio energetycznie napędzała nas kawa, a teraz będzie napędzało nas inne paliwo" – powiedziała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Orlen Cup 2017 odbędzie się już w czwartek, 16 lutego. Jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu lekkoatletycznym po raz kolejny odbędzie się w łódzkiej hali Atlas Arena! Początek o godzinie 17:00.

Podczas Orlen Cup 2017 zawodnicy będą rywalizować w następujących dyscyplinach: 60m mężczyzn, 60m kobiet, 60m ppł mężczyzn, 60m ppł kobiet, skok o tyczce mężczyzn, skok wzwyż kobiet, pchnięcie kulą mężczyzną, pchnięcie kulą kobiet.

Podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej ogłoszone zostały nazwiska największych gwiazd tegorocznego mityngu Orlen Cup 2017. W konkursie skoku o tyczce Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski stoczą walkę o zwycięstwo z halowym mistrzem świata z 2014 roku, Grekiem [b]Konstadinosem Filippidisem.
Formę Konrada Bukowieckiego, Michała Haratyka i Jakuba Szyszkowskiego sprawdzi wicelider światowych tabel Czech Tomas Stanek oraz czwarty zawodnik ubiegłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, reprezentant Konga Frank Elemba.
W skoku wzwyż pań zapowiada się ciekawa rywalizacja Kamili Lićwinko z Chorwatką Aną Simic i Szwedką Emmą Green.
W biegu na 60 m mężczyzn wystąpią między innymi halowy mistrz świata z 2014 roku i halowy mistrz Europy z 2015 roku Brytyjczyk Richard Kilty oraz Kubańczyk Yunier Perez. Obaj legitymują się identycznymi rekordami życiowymi - 6,49 s.
Wśród kobiet o miano najszybszej sprinterki z Ewą Swobodą i Anną Kiełbasińską powalczy Brazylijka Rosangela Santos.
Rywalkami Karoliny Kołeczek na 60 m ppł będą wicemistrzyni Europy i brązowa medalistka mistrzostw świata Alina Talaj i finalistka igrzysk olimpijskich w Londynie i Rio de Janeiro Kanadyjka Phylicia George.
W biegu mężczyzn na 60 m ppł Artur Noga i Damian Czykier zmierzą się z finalistą halowych mistrzostw świata Węgrem Balazsem Baji, mistrzem Uniwersjady Greggmarem Swiftem z Barbadosu i Czechem Petrem Swobodą.

Bilety na Orlen Cup 2017 są już dostępne w Centrum Biletów Atlas Areny oraz na portalu eBilet. Można je kupić w cenach: 20 zł normalny, 10 zł ulgowy. Bilety ulgowe przysługują młodzieży i studentom z ważną legitymacją, emerytom i rencistom oraz opiekunowi osoby niepełnosprawnej. Dzieci do lat 4 mają wstęp wolny, ale muszą zająć miejsce wraz z rodzicem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.