Facebook Google+ Twitter

Międzynarodowy Święty Mikołaj w Warszawie

Już drugi rok z rzędu odbyła się akcja Międzynarodowy Święty Mikołaj w ramach Social Erasmus patronowana przez Erasmus Student Network Polska. Jest to projekt zainicjowany przez zagranicznych studentów, który ma na celu wyrównywanie szans dzieci z domów dziecka w dostępie do nauki języków obcych.

Plakat z imprezy, która odbyła się w klubie HotL dnia 06.12.2009 / Fot. ESN WarszawaZ tej okazji sekcje ESN w całej Polsce przygotowały szereg imprez charytatywnych, w czasie których odbywały się zbiórki pieniędzy na materiały edukacyjne dla dzieci.

Nie inaczej było w Warszawie, gdzie aż 6 sekcji włączyło się czynnie do projektu: Akademia Leona Koźmińskiego, Collegium Civitas, Politechnika Warszawska, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej oraz Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Wspominana zbiórka pieniędzy miała miejsce w klubie HotL dnia 6 grudnia 2009 r., czyli w mikołajki. Wszystkie osoby chętne do wzięcia udziału w tym szczytnym celu miały okazję pomóc poprzez zakup biletów cegiełek i pocztówek świątecznych wykonanych przez dzieci oraz udział w licytacji Erasmusów.

Dom Dziecka nr 2, im. Janusza Korczaka / Fot. ESN KoźmińskiDom Dziecka nr 10, Ośrodek Wspomagania Rodziny / Fot. ESN SGGWKolejnym krokiem były odwiedziny Erasmusów i członków warszawskich ESN-ów w Domach Dziecka. Jako że sekcji było kilka, to postanowiliśmy odwiedzić aż pięć sierocińców w Warszawie: nr 2 im. Janusza Korczaka, nr 9 im. Lidii i Adama Ciołkoszów, nr 12 im. Jana Brzechwy, nr 10 Ośrodek Wspomagania Rodziny oraz Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi.

Z pomocą przyszła nam firma Langenscheidt, która ofiarowała nam materiały do nauki języków obcych (gry, książki, słowniki, płyty CD) dla dzieci. Dzięki ofiarności wydawnictwa każdy wychowanek Domu Dziecka otrzymał odpowiedni do swojego wieku prezent, przy czym należy podkreślić, że w sumie dzieci było aż ok. 200.

Niestety nie było możliwości złożenia wizyt w tym samym terminie, zatem rozłożyły się one w czasie od 14.12.09 do 20.12.09. Podczas odwiedzin, które trwały średnio ok. 2 godziny, dzieci miały okazję zapoznać się z Erasmusami z najróżniejszych części Europy takich jak Hiszpania, Irlandia, Francja, Grecja i wiele innych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.