Facebook Google+ Twitter

Międzynarodowy turniej matematyków w Warszawie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-03-03 11:05

Ponad 140 najzdolniejszych uczniów z całego świata w dniach 4-6 marca, weźmie udział w XIV turnieju matematycznym, którego organizatorem jest Fundacja Nauczycieli Matematyki Szkół Międzynarodowych.

Ponad 140 najzdolniejszych uczniów z całego świata w dniach 4-6 marca, weźmie udział w XIV turnieju matematycznym, którego organizatorem jest Fundacja Nauczycieli Matematyki Szkół Międzynarodowych. Gospodarzem tegorocznych zawodów jest The British School z Warszawy.

Trzydniowy turniej będzie składał się z konkursów: indywidualnego - dziesięć rund po pięć pytań i drużynowego - sześć rund po trzy zadania. Do rywalizacji staną także zespoły mieszane (uczniowie z różnych szkół), które będą musiały odpowiedzieć na dziesięć matematycznych zagadek, ukrytych w różnych miejscach szkoły.

W olimpiadzie wezmą udział uczniowie szkół zrzeszonych w Fundacji Nauczycieli Matematyki Szkół Międzynarodowych. Turniej warszawski zostanie przeprowadzony na poziomie Senior czyli dla najstarszej grupy wiekowej (16-19 lat).

Wydarzenie takie jak to, jest okazją do wymiany doświadczeń i spostrzeżeń związanych z nauczaniem matematyki na świecie, szczególnie w kontekście wykorzystania nowych technologii i realizacji programu międzynarodowej matury - mówi Piotr Tomczak z firmy Casio.

Podczas turnieju zostaną zorganizowane także warsztaty dla nauczycieli m.in. z obsługi i stosowania kalkulatorów graficznych. Uczestnicy i goście, będą mieli okazje bliżej poznać sztukę tworzenia matematycznego orgiami czy sprawdzić możliwości japońskiego liczydła Sorban.

Gospodarzem XIV turnieju matematycznego Fundacji Nauczycieli Matematyki Szkół Międzynarodowych jest The British School z Warszawy. W ostatnich latach organizatorami konkursu były szkoły z Amsterdamu, Monachium
i Berlina.

Zwycięzców poszczególnych kategorii poznamy w niedzielę 6 marca.

Szymon Bryła

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.