Międzynarodowy Turniej Unihokeja Mężczyzn 2. Polish Open. Zobacz film

Na boisku
Na boisku
W rozgrywkach Międzynarodowego Turnieju Unihokeja Mężczyzn 2. Polisch Open, uczestniczyły m.in. drużyny z Finlandii i Czech. Mecz zakończył się zwycięstwem Finów. Nie byłeś nigdy na meczu unihokeja? Zapraszam na boisko.

W dniach 10-12 września 2010 w halach sportowych Babimostu, Rakoniewic i Zbąszynia odbywa się drugi Międzynarodowy Turniej Unihokeja Mężczyzn 2. Polish Open.

Dla niezorientowanych przypomnę, że podczas meczu na boisku znajdują się dwie drużyny sześcioosobowe. Pięciu zawodników rozgrywających i jeden bramkarz. Każdym rozgrywkom sędziuje dwóch równorzędnych sędziów, wspólnie podejmujących decyzje. Do gry używane są plastikowe kije zakończone kompozytową blendą. Piłeczka do gry w unihokeja jest lekka, plastikowa, o średnicy 72 mm i maksymalnej wadze 23 gramów. Ma ona 26 dziurek.

Mecz trwa 3 tercje po 20 minut czystej gry. Jeśli nigdy nie byliście na takim meczu, zapraszam na kilkanaście sekund na boisko. Zobaczycie jak zawodniczy walczą o zwycięstwo.