Facebook Google+ Twitter

Międzynarodowy Turniej Unihokeja w kategorii kobiet U19, za nami

W dniach 5-7 lutego 2016 roku w hali sportowej „Zbąszynianka” odbył się Międzynarodowy Turniej Unihokeja w kategorii kobiet U19. Wśród uczestników imprezy znalazły się reprezentacje narodowe: Czech, Szwajcarii, Norwegii, Niemiec i Polski.

11. POLISH CUP 2016
 / Fot. Archiwum Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i RekreacjiW dniach 5-7 lutego 2016 roku w hali sportowej „Zbąszynianka” odbył się Międzynarodowy Turniej Unihokeja w kategorii kobiet U19. Wśród uczestników imprezy znalazły się reprezentacje narodowe: Czech, Szwajcarii, Norwegii, Niemiec oraz Polski. Sportowa rywalizacja rozgrywała się w obiektach sportowych w Rakoniewicach oraz w Zbąszyniu.

W piątek, 5.02.16, o godzinie 10. w „Zbąszyniance” rozegrany został pierwszy mecz, który należał do Szwajcarii i Polski. Pojedynek reprezentacji Polski z faworyzowaną Szwajcarią nie przyniósł niestety niespodzianki w postaci zwycięstwa naszego zespołu. Zbąszyńscy kibice obserwowali przede wszystkim zawodniczki naszego klubu PKS MOS Zbąszyń, które wystąpiły po raz pierwszy w meczu reprezentacyjnym w swoim rodzinnym mieście. Wszystkie odnotowały bardzo udane występy. Anna Borkowska zdobyła pierwszą bramkę dla Polski. Drugą zdobyła Zuzanna Krzywak przy asyście Joanny Szelzchen. Na wyróżnienie zasługują również Magdalena Marek i Sandra Kasper za walkę oraz ambitną postawę. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 11: 2 dla Szwajcarii.

 / Fot. Archiwum Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i RekreacjiZgodnie z regulaminem turnieju, po zakończeniu meczu rozegrana została seria 5 rzutów karnych. Zwycięstwo w nich dawało dodatkowy punkt do ostatecznego bilansu. Bramkarki skutecznie broniły strzały więc po pierwszej rundzie na tablicy widniał remis 2:2. W dodatkowych karnych to polskie zawodniczki cieszyły się ze zwycięstwa, zdobywając o jedno oczko więcej od rywalek.

Tego samego dnia o 18:00 ponownie zagrała reprezentacja Polski. Tym razem przeciwnikiem była drużyna Niemiec. Rywalizacja była bardzo zacięta. Na niespełna 10 minut przed końcem spotkania rywalki były lepsze o jedno trafienie. Nasze reprezentantki ponawiały ataki na bramkę Niemiec, walcząc ambitnie o wyrównanie. Niestety nie udało się zwyciężyć, końcowy wynik pojedynku 6:4 dla Niemek. Wyróżnienie dla najlepszej zawodniczki meczu z reprezentacji Polski otrzymała zawodniczka PKS MOS Zbąszyń Magdalena Marek. Po meczu rozegrane zostały ponownie rzuty karne, w których Polki wygrały zdecydowanie, zdobywając dwa trafienia, nie pozwalając rywalkom na zdobycie ani jednej bramki. Kibice nie mogli być rozczarowani tym widowiskiem. Po raz kolejny nasz zespół pokazał ambicję i wolę walki.

 / Fot. Archiwum Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i RekreacjiW sobotni poranek do rywalizacji stanęły zawodniczki drużyn niemieckiej
i norweskiej. Przez większą część czasu żaden z zespołów nie potrafił zdobyć przewagi bramkowej większej niż jedno trafienie. W ostatniej tercji Norweżki zdobyły wyrównującą trzecią bramkę i spotkanie zakończyło się remisem 3:3. Rzuty karne rozstrzygnęły na swoją korzyść Niemki, wygrywając 2:0.

O godzinie 18:00 rozpoczął się mecz Norwegia – Czechy. Reprezentantki Czech prowadziły po pierwszej tercji trzema bramkami. W kolejnej Norweżki poprawiły grę dzięki temu rywalki nie uzyskały większej przewagi bramkowej. W ostatniej części spotkania Czeszki przypieczętowały swoje zwycięstwo kolejną bramką, pokonując ostatecznie Norwegię 6:2. Także w rywalizacji rzutów karnych nie pozostawiły cienia wątpliwości, kto był lepszym zespołem wygrywając 2:0. „Zbąszynianka”, tak jak na porannym meczu, gościła międzynarodową publiczność - do gości z Norwegii dołączyli kibice z Czech, którzy dopingowali swoje zespoły wspólnie z młodzieżą uczestniczącą w konkursie kibica.

Czytaj więcej - - - - - - - >

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.