Facebook Google+ Twitter

Międzynarodowy Zjazd Cyklistów odbędzie się w Sulęcinie

Już po raz czternasty, w mieście nad Postomią organizowany jest Międzynarodowy Zjazd Cyklistów. W imprezie może wziąć udział każdy od 5 do 100 lat. Wpisowe od wielu lat wynosi 5 złotych.

logo zjazdu / Fot. SOKSiRSulęcin to rowerowa stolica województwa lubuskiego. Sieć szlaków rowerowych w okolicach Sulęcina liczy ponad 300 km długości, a przez miasto przebiega międzynarodowy szlak rowerowy R1 z Berlina do Kaliningradu.

Przebieg tras rowerowych wokół Sulęcina (tzw. "małe pętle") został zaprojektowane z myślą o pokazaniu turystom, a także mieszkańcom miasta bardzo atrakcyjnych miejsc do zwiedzania i wypoczynku. Sulęcin za propagowanie zdrowego trybu życia, jazdy rowerem i budowy ścieżek rowerowych został wyróżniony organizacją Ogólnopolskiego Zlotu Przodowników Turystyki Kolarskiej. Wszystkie miejsca atrakcyjne turystycznie można zwiedzić m.in. podczas Międzynarodowego Zjazdu Cyklistów.

- Tradycyjnie już impreza organizowana jest we wrześniu, a do udziału w niej zachęcamy rowerzystów w różnym wieku. Wystarczy sprawny rower i chęci zwiedzenia urokliwych zakątków Sulęcina - mówi Sławomir Słonik, prezes oddziału PTTK „Ziemia Sulęcińska”.

- Od kilku lat w imprezie biorą udział rowerzyści z Niemiec, Szwecji i Holandii, czyli miast zaprzyjaźnionych z Sulęcinem. Na trzy dni nasze miasto staje się miejscem spotkania cyklistów wyczynowców i nie tylko - podkreśla burmistrz, Michał Deptuch.

Wszelkie informacje o imprezie można otrzymać od komandora zjazdu Zbigniew Kędziora. E-mail zbigniew.kedziora@neostrada.pl

Tych, którzy zamierzają przyjechać do Sulęcina po raz pierwszy odsyłamy na stronę www.sulecin.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.