Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15890 miejsce

Międzyzdroje - Perła Bałtyku

Klimat i atmosferę Perły Bałtyku tworzą ludzie, którzy od lat przyjeżdżają do Międzyzdrojów i których nie skusi Rewal, Pogorzelica i Trzęsacz, bo tylko tu czują tą swobodę, ten niespotykany gdzieś indziej luz.

Międzyzdrojskie Molo / Fot. Zdzisław SadowskiDo połowy XIX wieku, Międzyzdroje były dosyć biedną rybacką wioską. W 1835 r. na fali mody na właściwości morskich kąpieli, powstały na międzyzdrojskiej plaży pierwsze obiekty kąpieliskowe. Na przełomie XIX/XX wieku Międzyzdroje stały się modnym kurortem z zakładem solankowym, Parkiem Zdrojowym, spacerową promenadą, hotelami, pensjonatami i prywatnymi willami. W lipcu 1895 r. oddano do użytku drewniane molo o długości 300 m. W 1913 r. Międzyzdroje odwiedziło już 20 000 letników.

Po II Wojnie Światowej, Międzyzdroje zostało przyłączone do Polski. W 1947 r. Międzyzdroje otrzymało prawa miejskie. W latach 50. XX wieku, Międzyzdroje zaczęło odzyskiwać swoją pozycję modnego kurortu. Miejscowość wznowiła szeroko pojętą działalność turystyczno-wypoczynkową. I chociaż w latach 1972–1984, Międzyzdroje były częścią Świnoujścia, nie zaszkodziło to renomie Międzyzdrojów. W 2004 r. oddano do użytku żelbetowe molo o długości 395 m.

Na polskim wybrzeżu Bałtyku, jest wiele miejscowości kąpieliskowych, nazywanych nawet kurortami czy uzdrowiskami, takich jak: Świnoujście, Dziwnów, Rewal, Niechorze, Pogorzelica, Pustkowo, Trzęsacz, Kołobrzeg, Sopot, itp., lecz tylko niektóre z nich zasługują na nazwę Perły Bałtyku: Kołobrzeg, Sopot i właśnie Międzyzdroje (i to wcale nie ze względu na mola w tych miejscowościach).

O renomie Perły Bałtyku, nie świadczą wygodne obiekty uzdrowiskowe, Domy i Parki Zdrojowe, przytulne kawiarenki, renomowane dyskoteki i SPA, czyste, szerokie plaże i ich wyposażenie, ale swoisty klimat i atmosfera danej miejscowości (i bynajmniej nie chodzi o atmosferę i klimat pogodowy). Ten klimat i atmosferę miejscowości tworzą ludzie, którzy od lat przyjeżdżają do Międzyzdrojów i których nie skusi Rewal, Pogorzelica i Trzęsacz, bo tylko tu czują tą swobodę, ten niespotykany gdzieś indziej luz.

Potwierdzają to letnicy z Niemiec, którzy mając do wyboru sztywne luksusy uzdrowisk Zinnowitz, Heringsdorfu, Ahlbecku, Baninu, masowo wybierają polskie skromne wybrzeże w Świnoujściu i Międzyzdrojach, nie tylko ze względu na ceny noclegów, ale przede wszystkim, za ten niespotykany w uzdrowiskach niemieckich, klimat i atmosferę polskich miejscowości nadmorskich, za ten niespotykany u nich luz. Być może, dlatego w Międzyzdrojach, udział turystów z Niemiec stanowi od 25 – 30 procent.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Niedługo Międzyzdroje będzie obchodzić 70 + lecie nadania praw miejskich!

Komentarz został ukrytyrozwiń

To prawda, klimat i atmosferę tworzą ludzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bez dwóch zdań, Międzyzdroje to perła!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Klimat i atmosfera, to jest to!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.