Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27205 miejsce

Miej wpływ na zmiany w polskiej piłce!

5 grudnia odbędzie się organizowany przez Canal Plus tzn. Okrągły Stół dla polskiej piłki. W debacie wezmą udział przedstawiciele wszystkich środowisk związanych z polską piłką. Również Twoje pomysły mogą być podjęte i dyskutowane podczas tego spotkania!

 / Fot. Piotr Jarmulowicz (Ekstraklasa.net)Przypomnijmy, że chodzi o inicjatywę jednego z głównych sponsorów polskiej piłki ligowej, który zaniepokojony jest tym, co dzieje się w naszej piłkarskiej rzeczywistości. Debata miałaby odbyć się w grudniu. - Okrągły Stół dla polskiej piłki ma być debatą nad przyszłością i szansami naszej piłki, w szczególności w kontekście zbliżającego się Euro 2012. Celem spotkania jest podjęcie otwartego i prawdziwego dialogu, przedyskutowanie najbardziej palących problemów i podjęcie konkretnych działań - zapewnia Dorota Zawadzka z Canal Plus.

Udział w debacie i panelach dyskusyjnych wezmą m.in. Minister Sportu - Adam Giersz, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej - Grzegorz Lato, czy prezes Ekstraklasa SA - Andrzej Rusko. Nie zabraknie przedstawicieli środowisk związanych ze sportem: instytucji i organizacji, sponsorów, kibiców oraz mediów.

 / Fot. Damian Jędrusiński (Ekstraklasa.net)Z oczywistych względów nie wszyscy będą mogli wziąć udział w spotkaniu. Nie znaczy to jednak, że ciekawe pomysły zwykłych kibiców nie mogą stać się elementem dyskusji. - Chcielibyśmy umożliwić wszystkim zainteresowanym możliwość zgłoszenia inicjatyw i propozycji działań - przyznaje Zawadzka. Redakcja serwisu o polskiej piłce - Ekstraklasa.net - odpowiedziała na publiczne zaproszenie prezesa Canal Plus - Bertranda Le Guern'a - i zgłosili gotowość uczestnictwa w spotkaniu (więcej o tym tutaj).

Niezależnie od tego czy uda się pojechać do Warszawy na spotkanie, redakcja serwisu zbiera głosy, pomysły i propozycje kibiców - dziennikarzy obywatelskich! Najciekawsze z nich zostaną przesłane organizatorom.

Dlatego zachęcam Was do podzielenia się swoimi poglądami w tej kwestii oraz odpowiedzi w komentarzach na pytania:
- Jakie są przyczyny słabej kondycji polskiej piłki?
- Jakie lekarstwo może uzdrowić polski futbol?
- Co musi się zmienić w polskiej piłce? Rewolucja czy ewolucja?
- Jak oceniasz pomysł Canal Plus? Czy coś może zmienić taka debata?


Zobacz dyskusje na Ekstraklasa.net

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 02.12.2009 17:24

Zmiany są konieczne. Ja zaczęłabym od zlikwidowania PZPN, potem od dołu organizowała nowe struktury, szkoliła młodzież i nie deprawowała jej niebotycznymi zarobkami za byle jaka grę. Zbyt silnie do naszej piłki wkroczył pieniądz, a za mało amatorskiego solidnego podejścia do gry przez zawodników. Ale ja się zupełnie na piłce nie znam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 06.11.2009 16:10

Adamie, ale nie tak "na okrągło i bramki są dwie"..., tylko konkrety!... :-))) Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

No to trzeba się zastanowić i coś napisać.

Taka debata to dobry pomysł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.