Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5012 miejsce

Miejsce, które warto odwiedzić: Strasburg

Czas wakacji to czas podróży. Ciekawym miejscem do odwiedzenia jest położony w Alzacji Strasburg.

Fot: Materiały prasowe PEStrasburg - znajdujące się w północno-wschodnim regionie Francji miasto - jest tutejszym ośrodkiem społecznym i gospodarczym. To siedziba ważnych instytucji: Rady Europy (od 1949 r.) i Parlamentu Europejskiego (od 1979 r.) .

Strasburg, w zależności od koniunktury politycznej, należał raz do Francji a raz do Niemiec. Język, jakiego używają mieszkańcy, zawsze zbliżał miasto do Francji, natomiast rozpowszechniony w czasie reformacji protestantyzm, do Niemiec. W okresie kontrreformacji miasto było areną walk religijnych, do dzisiaj nadawane są takie same nazwy kościołom katolickim i protestanckim.


Co warto zobaczyć?

Fot: Materiały prasowe PEGłówną atrakcją Strasburga - miasta położonego na swego rodzaju wysepce otoczonej kanałami - jest pochodząca z gotyku zabytkowa Katedra Notre Dame zbudowana z czerwonego piaskowca. Szczególną uwagę zwracają niespotykane witraże oraz, wciąż działający, zegar słoneczny. Wewnątrz odbywają się niezwykle atrakcyjne dla turystów pokazy dźwiękowo-świetlne. Plac wokół katedry otoczony jest sklepikami z pamiątkami, w czasie Bożego Narodzenia odbywa się tam świąteczny kiermasz pełen tradycyjnych alzackich ozdób choinkowych.

Z pobytu w Strasburgu szczególnie ciepło wspominam malowniczą dzielnicę Mała Francja - Petite France Położona nad wszechobecnymi kanałami stwarza wspaniały klimat dla wieczornych przechadzek i spotkań. W jej wąskich uliczkach mieszczą się rozmaite kafejki i restauracje. Zewsząd dochodzą wesołe gwary, a zapach francuskich potraw i wina unoszą się w powietrzu.

Fot: Materiały prasowe PEWarto zobaczyć siedziby Rady Europy oraz Parlamentu Europejskiego. Parlament jest udostępniany dla zwiedzających. Nowoczesne pomysły architektoniczne wykorzystane w tych budynkach sprawiają duże wrażenie. W Strasburgu swoje siedziby mają organizacje międzynarodowe. Tu właśnie ma swoja siedzibę bodaj pierwsza taka organizacja, powstała na kongresie wiedeńskim w 1815 r. Komisja dla Renu, ustanowiona dla wspólnego administrowania żeglugą na tej wielkiej rzece. Latem Strasburg w pełnej gamie podziwiać można podczas wyprawy statkiem po Renie. Miasto oglądane z jego pokładu sprawia niezapomniane wrażenie.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.