Facebook Google+ Twitter

Miejska dżungla i korki na drogach

Dzisiejszego dnia niestety nie mogę zaliczyć do udanych. Wszystko za sprawą komunikacji miejskiej.

Wsiadając do autobusu z przystanku na Piłsudskiego, miałem zamiar dojechać do dworca autobusowego. Dojechałem. Niestety po 25 minutach, gdy przeważnie trwa to w porywach do 8 minut. Aby Wam to przybliżyć pokażę na mapce trasę, którą przejechałem.

Odcinek drogi, który pokonałem. fot.googlemaps / Fot. googlemapsPrzed odjazdem kierowca poinformował mnie, że w Bytomiu są dość długie korki. Na początku chciałem iść piechotą jednak pomyśłałem, że nie będzie tak źle i postanowiłem pozostać w ciepłym autobusie. Wybrałem niestety źle.

Po minucie dotarliśmy do długiego, mozolnie przesuwającego się "blaszanego węża". Odcinek od ulicy Piłsudskiego do skrzyżowania z ulicą Strzelców Bytomskich, przebrnęliśmy "tylko" w ponad 10 minut. Można zobaczyć na mapce, jaki to niewielki odcinek drogi. Po przejechaniu owego skrzyżowania, na którym również trochę sobie postaliśmy przyszedł czas na zmierzenie się z ulicą Strzelców Bytomskich i przystankiem, który jeszcze opóźnił jazdę. Zdenerwowany postanowiłem nagrać film telefonem komórkowym.

Jak widać pod koniec filmu winowajcą były roboty drogowe a w szczególności remont kładki przy ulicy Wrocławskiej. Spowodowało to wyłączenie jednego pasa (nie jestem tego pewny, wiem że były ustawione pachołki ale nie miałem jak dowiedzieć się czegoś dokładniej). Mam nadzieję, że korki te znikną i jazda autobusami będzie przyjemniejsza...
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.