Facebook Google+ Twitter

Miejska Inauguracja Roku Szkolnego w słupskiej "Piątce"

Uczniowie w całej Polsce 1 września rozpoczęli rok szkolny 2014/15. W Słupsku w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 im. Gryfitów odbyła się Miejska Inauguracja Roku Szkolnego.

Inauguracja / Fot. DDRok szkolny 2014/ 15 wnosi do polskich szkół wiele nowości. W tym roku obowiązkowo naukę w szkole rozpoczynają wszystkie sześciolatki urodzone do czerwca 2008r. W tym roku również MEN wprowadza do szkół darmowy podrtęcznik "Nasz elementarz".


Inauguracja / Fot. DD1września w słupskich szkołach naukę rozpoczęło 13 887 uczniów, w tym 418 sześciolatków. Uroczysta Miejska Inauguracja Roku Szkolnego 2014/15 odbyła się w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 im. Gryfitów w Słupsku. Na uroczystość przybyła liczna grupa zaproszonych gości, między innymi posłowie: R. Biedroń i Z. Konwiński, A. Kaczmarczyk - zastępca prezydenta oraz dyrektorzy i delegacje wszystkich słupskich szkół i przedszkoli.


Oprócz części oficjalnej, dzieci z młodszych klas SP5 zaprezentowały krótkie przedstawienie na powitanie szkoły. Niespodzianką dla wszystkich byli mali artyści, którzy dopiero rozpoczynają naukę w szkole - dzieci sześcio i siedmioletnie.

Wszystkim Uczniom i Pedagogom życzymy owocnej pracy i wielu sukcesów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.