Facebook Google+ Twitter

"Miejski Ekspress" rusza na Śląsku

Społeczeństwo obywatelskie potrzebuje świadomej swych praw i aktywnej w społeczeństwie młodzieży. To założenie realizuje partnerstwo 8 organizacji pozarządowych oraz instytucji z Polski i Niemiec, które uruchamiają "Miejski Ekspress"

Stowarzyszenie Młodzi Europy / Fot. Stowarzyszenie Młodzi EuropyFundacja Internationaler Bund Polska - przyszły wydawca "Miejskiego Ekspressu" - regionalnej polsko-niemieckiej gazety wydawanej w ramach projektu "Akademia Aktywności Społecznej" realizowanego w ramach Programu "Młodzież w działaniu" od kilku dni jest zasypywana podaniami młodych osób ze Śląska, które chcą brać udział w tworzeniu zespołu redakcji. Projekt będzie realizowany od września 2010 roku do września 2011 roku.

Tworzenie gazety wydawanej w formie drukowanej i wersji elektronicznej, pokazy filmów, obrazujących walkę o demokrację, platforma e-learningową oraz coachingiem to tylko wybrane z całego zestawu działania skierowane do młodzieżowych liderów z miast Górnośląskiego Związku Metropolitarnego.

Jugendmigrationsdienst Erfurt / Fot. Jugendmigrationsdienst ErfurtTak bogatą ofertę szkoleń, promocji pozytywnych działań młodzieży i wsparcia w ponadrocznym projekcie współfinansuje Komisja Europejska poprzez Program "Młodzież w działaniu" w Akcji 1.3 Młodzież w demokracji, a realizuje projekt szerokie partnerstwo Polskich i Niemieckich organizacji i instytucji m.in: Stowarzyszenie Młodzi EuropySTOWARZYSZENIE "MORELA" NA RZECZ OSÓB WYMAGAJĄCYCH WSPARCIA I POMOCY PSYCHOLOGICZNEJ / Fot. STOWARZYSZENIE "MORELA" NA RZECZ OSÓB WYMAGAJĄCYCH WSPARCIA I POMOCY PSYCHOLOGICZNEJ


Młodzieżowa Rada Miasta Ruda Śląska / Fot. Młodzieżowa Rada Miasta Ruda ŚląskaW ramach "Miejskiego Ekspressu" będzie można poznać na własnej skórze jak się sprawdza telepraca oraz poczuć odpowiedzialność za wydany numer, który pierwszy raz powinien pojawić się w formie drukowanej już w listopadzie. Mimo planowanych zaledwie 4 wydań drukowanych gazety tworzący się zespół wierzy, iż wkład pracy jaki wniosą w tę dziennikarską pracę pozwoli im na trafienie do młodzieży, która podejmie wyzwanie i zostanie edukatorem rówieśniczym. Zespół koordynujący projekt przyznaje, iż chce wzbudzić ten uśpiony kapitał ludzki jakim jest młodzież i przyciągnąć do budowania społeczeństwa obywatelskiego w ramach organizacji pozarządowych.

Internatonaler Bund Polska / Fot. nternationaler Bund PolskaGazeta ma zawierać artykuły, felietony, wywiady, fotoreportaże przeprowadzane z młodzieżą od 13 do 30 roku życia, która daje pozytywne przykłady aktywności społecznej i działań w trzecim sektorze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.