Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22986 miejsce

Mielno. Poczuj smak polskiego lata

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2011-02-26 22:39

Niegdyś malutka wieś, teraz miasteczko położone w środkowej części wybrzeża bałtyckiego. Z jednej strony otulone plażą Bałtyku, z drugiej jeziorem Jamno. Może konkurować z kurortami nie tylko w Polsce ale i na świecie - mowa o Mielnie.

bale / Fot. Sylwia WojtowiczMorze, plaża i nie tylko

Mielno to nie tylko sezonowe miasteczko, do którego się przyjeżdża i odjeżdża. Tutaj się wraca, wspomina magiczny czas, nietypową ciepła atmosferę spacerów wśród niby
nieznajomych, a jednak jakby znanych nam twarzy innych turystów. Zapytać można: skoro to mieścina, to cóż można tu robić ciekawego. Zacznijmy więc od teoretycznego banału. Nad morze jeździ się po to aby w pełni skorzystać ze skąpanej w słońcu plaży, nacieszyć kąpielami w Bałtyku. Właśnie Mielno gwarantuje nam czyste, niezatłoczone plaże, klarowną i rześką morską wodę daje nam gwarancję wypoczynku pełną garścią.

Ponadto Mieleńskie plaże oferują szereg licznych rozrywek wodnych począwszy od zjeżdżalni, przejazdów motorówką czy skuterami wodnymi wśród morskich fal. To co wyróżnia Mileno wśród innych nadmorskich miejscowości to jezioro Jamno. Już sam jego widok robi wrażenie. Jeśli wiec codzienne wylegiwanie się na plaży staje się nudne, to dla odmiany można udać się nad przystań jachtową i wypożyczyć jakiś sprzęt wodny, np. rowerek, kajak bądź łódkę i popływać, relaksując się wśród otaczającej jezioro roślinności m.in. piękne lilię wodne otaczające brzegi. Niezapomniany może być także rejs po jeziorze łodzią wikingów, który z pewnością dostarczy wiele przeżyć.

jezioro Jamno / Fot. Sylwia WojtowiczDla tych co pragną więcej

W Milenie nie brakuje, także atrakcji dla lubiących nutę historii. Obowiązkowe do obejrzenia są kościół gotycki z XV wieku, pomnik lotników czy też bunkry. Dla tych którzy wolą aktywny wypoczynek dobrym pomysłem będzie wypożyczenie roweru i wycieczka po okolicznych miejscowościach m.in. Gąski, Sarbinowo, Chłopy czy też Łazy. Niewątpliwie dobrym miejscem do odpoczynku będzie mini Zoo zlokalizowane na trasie Gąski-Sarbinowo czy też przerwa na obiad w nadmorskiej smażalni ryb.

plaża / Fot. Sylwia WojtowiczNocne życie dla wszystkich…

Gdy słońce powoli opuszcza niebo koniecznie choć jeden raz należy obejrzeć zachód słońca, który wśród kołyszącego morza wygląda zjawiskowo. Można rozkoszować się tym widokiem spacerując brzegiem morza, ale także udać się w rejs zwanym „Rejsem o zachodzie słońca”.
Mielno żyje dniem i nocą. Gdy słońce zgaśnie, miasteczko zaczyna żyć - można by powiedzieć - „pełną falą”. Z małych i większych knajpek słychać brzęk talerzy, z miejscowych sklepików targujących się kupców. Radosne okrzyki z wesołego miasteczka, i roznosząca się po całej miejscowości muzyka sprawiają, że człowiek naprawdę odpoczywa, odczuwa „smak”
i „zapach” wakacji. Dla tych co wolą nie co spokojniej spędzać czas przyjemnym rozwiązaniem zachód / Fot. Sylwia Wojtowiczbędą spacery Promenadą Przyjaźni, czy też udanie się w stronę Unieścia, miejscowości ściśle sąsiadującej z Mielnem. Można tam zjeść, posiedzieć w jakieś małej przytulnej kawiarni czy wstąpić do sklepiku z pamiątkami.

Ciekawym przeżyciem może okazać się odwiedzenie przystani rybackiej w Uniesciu, gdzie jakiś stary rybak rozbudzi naszą wyobraźnię ciekawą opowieścią, dodając jeszcze bardziej uroku naszym wakacjom.

O Milenie, jego okolicach, mieszkańcach można pisać i pisać, ale żadne nawet najbardziej wysublimowane słowa, żaden opis nie odda w pełni tego, co można tu zobaczyć i przeżyć.
Miasteczko gwarantuję ogrom różnego rodzaju atrakcji, a od nas zależy jak to wykorzystamy.
Do Mielna trzeba przyjechać, samemu odkryć i poczuć magię tego miejsca, wyjechać zatęsknić i wrócić.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.