Facebook Google+ Twitter

Miesiąc aresztu dla 30-latka za uporczywe nękanie kobiety

Sąd Rejonowy w Żaganiu (Lubuskie) zastosował wobec 30-latka z Iłowej areszt za „uporczywe nękanie” kobiety - czyli stalking. Podejrzanemu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Jak wykazały przeprowadzone czynności śledcze, mężczyzna ten począwszy od listopada ubiegłego roku nieomal nieustannie śledził pokrzywdzoną kobietę.

- Ciągle obserwował ją, czaił się na nią w krzakach, zajeżdżał drogę samochodem - przekazuje informację dla Wiadomości24pl zastępca rzecznika prasowego zielonogórskiej prokuratury, prokurator Jacek Buśko. - Podejrzany także wchodził na teren posesji kobiety, nocami walił do drzwi, ściany domu malował sprayem, uszkadzał przedmioty domowego użytku...

Pokrzywdzonej nie dawał chwili spokoju. W końcu nocą z 19 na 20 czerwca br. - zagroził kobiecie i jej mężowi pozbawieniem życia, co wzbudziło w parze małżeńskiej „uzasadnione obawy spełnienia groźby” - głosi komunikat prokuratury.

30-latek przesłuchiwany w charakterze podejrzanego, wobec którego zastosowano tymczasowy jedno-miesięczny areszt – nie przyznał się do zarzucanych mu czynów.

- Śmiał się podczas przesłuchiwania, nazywając kłamstwem zeznania pokrzywdzonej i świadków – uzupełnia prokurator Buśko.

Mężczyzna przedstawiał ciągle odmienną wersję zdarzeń od śledczych ustaleń.

Ustalono ponadto, że 30-latek wcześniej był karany przeciwko mieniu, które popełnił na szkodę w/w pokrzywdzonej.

Teraz mężczyzna będzie odpowiadał z art. 190a Kodeksu Karnego, przepis którego mówi: „Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza w niej uzasadnione poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.

Stalking, jako nowe przestępstwo, w dalszej części zapisu określa jeszcze wyższą karę, nawet do 10 lat więzienia w momencie, kiedy pokrzywdzona osoba targnie się na własne życie.

Czytaj także: Uporczywe nękanie SMS-ami i telefonami będzie karane

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

autumnlover
  • autumnlover
  • 24.06.2011 13:10

z opisu zachowania wygląda na typowego heteryka MSPANC

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.