Facebook Google+ Twitter

Miesiąc debiutów w Lubelskim Towarzystwie Fotograficznym

Lubelskie Towarzystwo Fotograficzne przedstawia cykl pięciu debiutanckich wystaw fotografii, które można oglądać przez cały maj w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie przy ul. Dolnej Panny Marii 3.

 / Fot. Robert PranagalMaj w Lubelskim Towarzystwie Fotograficznym tradycyjnie już wypełnia Miesiąc Debiutów - szczególny w tym roku, ponieważ jest jednocześnie pierwszą imprezą z okazji 75-lecia Towarzystwa.

Pięć tygodni, pięć wernisaży, pięć wystaw, pięciu debiutantów i pięć różnych spojrzeń na fotografię - począwszy od klasycznego krajobrazu, poprzez fotografię podróżniczą, portretową, osobistą fotografię humanistyczną, a skończywszy na architekturze.

 / Fot. Lubelskie Towarzystwo Fotograficzne Cykl rozpoczął się 28 kwietnia wernisażem wystawy "Barwy przestrzeni" Witka Nowakowskiego, który zachwycił publiczność pejzażami najwyższej próby. W następnej kolejności obejrzymy wystawę Ali Buczek "Paryskie spojrzenia" (wernisaż 4 maja), podejmującą niełatwe wyzwanie zerwania ze stereotypowym wizerunkiem tego miasta. 11 maja swoją wystawę "Naturalne piękno" otworzy Paweł Szalak - młody, obiecujący portrecista i miłośnik kobiecego piękna. Tydzień później (18 maja) na wernisaż wystawy "Pozytywna" zaprasza Ewa Kołodziejczyk, której fotografie koncentrują się na człowieku, jego egzystencji i emocjach. Miesiąc Debiutów zakończy wystawa Andrzeja Mazurkiewicza "Lublin magiczny" przedstawiająca nastrojowy i tajemniczy świat lubelskiej architektury.

 / Fot. Jacek ZaimDebiut to przede wszystkim mieszanka przeciwstawnych emocji - ekscytacji i niepewności, odrobiny dumy i jednocześnie niewiary we własne siły, satysfakcji, ale też i lęku, nie mówiąc już o rozterkach przy wyborze fotografii do wystawy i wszystkich przygotowaniach do wernisażu. Dlatego też każdy z debiutantów ma swojego własnego opiekuna, na którego pomoc może zawsze liczyć, a nad całością czuwa pomysłodawca i realizator ubiegłorocznej edycji Krzysztof anin Kuzko - wieloletni członek LTF i znany lubelski animator kultury.

Wszystkie wernisaże odbywają się w kolejne środy maja, punktualnie o godzinie 18 w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie przy ulicy Dolnej Panny Marii 3. Fotografie można oglądać przez tydzień - do następnego wernisażu cyklu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.