Facebook Google+ Twitter

Miesiąc Fotografii w Berlinie

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-11-21 18:37

Ten tytułowy miesiąc trwa już prawie pół roku. Na miłośników fotografii czeka w Berlinie dużo atrakcji: kilkadziesiąt wystaw fotografów z całego świata.

Przykłady zdjęć z folderów 2 wystaw / Fot. Anna WawrykowiczPo raz pierwszy pojechałam do Berlina obejrzeć wystawy w ramach Europejskiego Miesiąca Fotografii. Trudno było wybrać kilka z proponowanych kilkudziesięciu, ale się udało. Najbardziej podobały mi się dwie wystawy mikrofotografii (zdjęcia różnych substancji np. witaminy C, roślin, minerałów sfotografowane pod mikroskopem). Zdjęcia wydają się bajkowym obrazem świata, obiekty przypominają dziwne stwory, zachwycają kolorami (trochę są „poprawione”) i kompozycją. Niektóre chciałoby się powiesić na ścianie jako obraz.

Ciekawa była wystawa zdjęć Alice Spring, żony Helmuta Newtona w jego Fundacji. To głównie portrety znanych ludzi; były też zdjęcia pokazujące pracę fotografa z modelkami. Najbardziej spodobały mi się zdjęcia matek – znanych aktorek z dziećmi (niektóre stojące w bardzo dziwnych pozach).

Inną interesującą wystawą była „El rostro inconcebible” (Niezroumiała twarz) niemieckiej fotografki i pisarki Gunduli Schulze Eldwoy. To zestaw ok. 100 zdjęć przedstawiających twarze ludzkie na naczyniach obrzędowych z Ameryki Łacińskiej (stąd tytuł po hiszpańsku), „odnalezione” na skałach i drzewach oraz zdeformowane głowy (np. dwugłowa owca). W czasie zwiedzania można było posłuchać muzyki indiańskiej, co tworzyło niezwykły nastrój.

Na wystawach nie wolno robić zdjęć, można za to kupić ciekawy katalog w języku niemieckim (ponad 200 stron za 7 euro), w którym jest bardzo dużo zdjęć z różnych wystaw zorganizowanych w ramach tego Mesiąca Fotografii. Niektóre wystawy będą jeszcze otwarte do końca tego roku, a nawet dłużej. Zainteresowani mogą zajrzeć na stronę: www.mdf-berlin.de

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 12.12.2010 13:17

Nie wydaje mi się, by artykuł był taki "żeński":) Dziękuję za informację i pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widzę, że to jest recenzja Wystawy Fotograficznej w Berlinie z punktu widzenia kobiety. - Skoro jest męski punkt widzenia np na pracę z Modelkami, niech będzie także "żeński punkt widzenia", czemu nie;))
Skoro interesują Panią Pani Anno fotografie biologii - odsyłam do niem. TV ARTE+ Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 25.11.2010 10:03

Dziękuję. Miejmy nadzieję, że powtórzą ten Miesiąc za rok:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo żałuję, że nie mogę tam teraz pojechać i obejrzeć choćby części wystaw. Dlatego 5+ chociaż za informację.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.