Facebook Google+ Twitter

Miesiąc Fotografii w Krakowie

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-05-09 07:55

Ponad trzydzieści wystaw, ponadto wykłady, spotkania z artystami, warsztaty i projekcje skupione wokół fotografii artystów z Wielkiej Brytanii - jak co roku, Miesiąc Fotografii jest mocnym akcentem w kalendarzu kulturalnym Krakowa.

 / Fot. źródło:strona www organizatoraTegoroczny Miesiąc Fotografii - jedno z największych cyklicznych wydarzeń kuturalnych - już trwa - otwarto już wystawy programu OFF, trwają kolejne wernisaże programu głównego, od niedzieli rozpoczną się wydarzenia towarzyszące. Dla miłośników fotografii, maj w Krakowie zapowiada się bardzo intensywnie. Tym razem będą mieli okazję poznać bliżej historię i współczesność fotografii artystycznej w Wielkiej Brytanii.

„Fakty z życia. Fotografia Brytyjska 1974-1997” to jedna z głównych wystaw festiwalu. Prezentuje ona najważniejsze postaci brytyjskiej fotografii przełomowego okresu, kiedy to brytyjska fotografia zaczęła być postrzegana na świecie jako odrębna i charakterystyczna sztuka, zainteresowana życiem społecznym i zaangażowana politycznie. Niezywkle ważnym wydarzeniem będzie także wystawa Tony’ego Ray-Jonesa - prekursora brytyjskiego dokumentu społecznego.

Projekt „Aktualizacja.UK” z kolei, to multimedialna prezentacja najważniejszych zjawisk na brytyjskiej scenie fotograficznej po 2000 roku wybranych przez kuratorów, historyków, dziennikarzy oraz fotografów. Wskazali oni przełomowe zjawiska ostatniego dziesięciolecia oraz wytypowali najbardziej obiecujących artystów młodego pokolenia.

Zdjęcie z cylku "Fakty z życia". Źródło: Informacja prasowa organizatora. / Fot. Chris KillipWymienione wydarzenia to tylko mała część atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Po kilku dniach wernisaży, wystawy Miesiąca Fotografii będą obecne niemal na każdym kroku. Warto zajrzeć przynajmniej na kilka, zwłaszcza, że wstęp na większość (poza tymi w Bunkrze Sztuki, Muzeum Narodowym i Międzynarodowym Centrum Kultury) jest bezpłatny a festiwal będzie trwał do 30 maja.

Szczegółowy program jest dość skomplikowany i wymaga dokładnego wczytania się w kalendarium - szczególnie gdy chcemy zobaczyć i dowiedzieć się jak najwięcej. Można go znaleźć na stronie internetowej photomonth.com oraz w galeriach. Papierową wersję najłatwiej zdobyć w okolicach Biura Festiwalowego - w Galerii Camelot na ul. Św. Tomasza 17 (jest ich tam najwięcej). Jak co roku obok kalendarium dostajemy mapkę, z zaznaczonymi miejscami wszystkich wydarzeń - bardzo wygodne i ułatwiające życie rozwiązanie.

Na koniec warto wspomnieć o tegorocznym gadżecie festiwalowym. Torby (w dwóch wersjach) uszyto tym razem z zeszłorocznych banerów promujących Miesiąc Fotografii. Ekologiczne, podobno modne, na pewno ciekawe. Jak co roku wydano również katalog, zawierający reprodukcje zdjęć oraz opisy wystaw.

Gadżety gadżetami, pamiątki pamiątkami - przede wszystkim nie przegapcie wystaw. Naprawdę warto, bo okazja by zobaczyć tak wiele wystaw fotograficznych z tak różnych okresów i w tak biskim sąsiedztwie zdarza się... raz na rok.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.