Facebook Google+ Twitter

Miesiąc Fotografii w Krakowie - zgłoś się do ShowOFF

Po raz dziesiąty miłośnicy dobrej fotografii na miesiąc zawładną Krakowem. Koneserzy tej sztuki docenią poziom jubileuszowego festiwalu, amatorzy mogą zgłosić swoje projekty i przygotować wystawy pod okiem mistrzów.

Jubileuszowy Miesiąc Fotografii w Krakowie przyciągnie fanów fotografii - zarówno wybitnych fotografików, jak i początkujących amatorów. / Fot. Soska, CC 3.0, GNU17 maja rozpocznie się tegoroczna, dziesiąta już edycja krakowskiego "święta fotografii". Zaprezentowane zostaną między innymi indywidualne wystawy zdjęć światowych sław. Już dziś wiadomo, że festiwalowa publiczność będzie mogła obejrzeć monograficzną wystawę Aleksandra Rodczenki.

Interesującym akcentem imprezy będzie eksperyment artystyczny. W Galerii Bunkier Sztuki zaproszeni goście - w tym między innymi artyści czy naukowcy z rozmaitych środowisk, w różnym stopniu powiązanych z fotografią oraz publiczność - będą opowiadali o społecznej roli fotografii. Jakie ma znaczenie dla codziennego życia, dokumentowania historii czy budowania zbiorowej pamięci? - każdy będzie mógł posłuchać albo podzielić się z innymi swoimi refleksjami na ten temat. Kuratorką tego projektu jest Charlotte Cotton, ceniona teoretyczka fotografii.

Osoby rozpoczynające dopiero przygodę z obiektywem mają wyjątkową szansę pracować (w ramach sekcji ShowOFF) nad profesjonalna ekspozycją swoich prac z uznanymi fotografami, teoretykami tej sztuki opraz kuratorami wystaw. Znajdą się w tym grodnie Grzegorz Piątka, Jarosława Trybusia, Zuza Krajewska, Bartek Wieczorek, Witek Orski, Janek Zamoyski, Adam Pańczuka, Michał Łuczak, Magdalena i Gaweł Kownaccy. Spośród zgłoszonych do 4 marca projektów zostanie wybranych 10, które będą pokazane podczas festiwalu.

Zobacz klip zapraszający


Podczas festiwalowego miesiąca nie zabraknie warsztatów, wykładów, pokazów filmów, przeglądu portfolio, a także towarzyszących przedsięwzięciu imprez muzycznych i sportowych (związanych w dużej mierze z Euro 2012).

Wśród nowości zaplanowane są weekendowe, plenerowe projekcie wielkoformatowych slajdów (SlideNite). Wystawy indywidualne będa także uzupełnione o spotkania z twórcami.


Szczegóły dotyczące zgłoszeń i samej imprezy dostępne sa na stronie festiwalu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

amator fotografik
  • amator fotografik
  • 16.02.2012 20:20

Mam do tej pory sprawny aparat Praktica MTL 3, kosztował prawie 1500 Marek DDR.Ma obiektyw Carl Zeiss Jena
Pancolar auto 1,8/50 MC
Tana tej fotografii jest jakiś aparat Praktica ale z nie oryginalnym obiektywem(tak uważam ) a więc to jest tylko atrapa aparatu .Co za wstyd!
Bardzo dobre były rowniez aparaty z ZSSR , Zenit z obiektywem Helios(to bardzo ważne gdyż to był odpowiednik tego mojego) .Ten aparat Praktica kupiłem w 1983 roku i to był znacząco najlepsza kamera.PENTAX były rowniez bardzo dobre ale na szeroki negatyw.SZKODA ,żę w Jenie nie produkuje się tych doskonałych kamer.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.