Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4954 miejsce

Miesięcznik o egzorcyzmach: Magia to zagrożenie dla dzieci

Egzorcyzmy to temat wciąż kontrowersyjny, dla wielu abstrakcyjny, dla innych przerażający. Nowy miesięcznik, który w całości zajmuje się różnymi aspektami tego problemu, cieszy się coraz większą popularnością.

 / Fot. "Miesięcznik Egzorcysta"W grudniu, w nakładzie 30 tysięcy egzemplarzy, ukazał się czwarty numer miesięcznika "Egzorcysta”. Autorzy tekstów zamieszczonych w numerze grudniowym zajmują się wpływem magii na życie i zachowanie dzieci. Wyjaśniają, w jaki sposób twórcy „magicznych” tytułów trafiają do wyobraźni dziecka, jak tego typu lektury przekładają się na jego rozwój społeczny, intelektualny i duchowy.

"Narażamy dzieci na duże niebezpieczeństwo! Nie każdy rodzic zdaje sobie sprawę, że fascynacja Harrym Potterem czy wampirami (np. z sagi „Zmierzch”) może być dla jego dziecka bardzo niebezpieczna. To igranie z demonami" – przestrzegają twórcy „Miesięcznika Egzorcysta”.


Ks. dr Andrzej Wołpiuk przekonuje, że poważnym problemem jest coraz większa popularność, szczególnie wśród młodych ludzi, publikacji przesyconych wątkami okultystycznymi i demonicznymi z dziedziny fantasy: gier komputerowych, planszowych czy karcianych, a także niektórych filmów i bajek „Pokemony”, „Witch”, saga „Zmierzch”, seriale „Czysta Krew”, „Pamiętniki Wampirów”, „Buffy”, „Czarodziejki”, „Sabrina, nastoletnia czarownica” – to najlepsze tego przykłady. Dla wielu dzieci może to być pierwszy krok do zainteresowania się i zaangażowania w inne formy kultyczne wróżbiarstwa, okultyzmu, a nawet satanizmu. Jak wyjaśnia autor tekstu, są to realne niebezpieczeństwa zbłądzenia czy zagubienia się w wirtualno-magicznym świecie.

Małgorzata Nawrocka w artykule „Dlaczego Harry Potter nie zaprzyjaźni się z Aslanem” pokazuje demoniczny świat magii młodego czarodzieja, przeciwstawiając mu przepiękne oparte na klasycznych wartościach „Opowieści z Narnii.” W numerze można też przeczytać tekst egzorcysty ks. Michała Olszewskiego „Proszę księdza, moje dziecko jest opętane”. To poruszający zapis uwalniania małych dzieci od złych duchów.

"Miesięcznik Egzorcysta" ukazuje się nakładem Wydawnictwa Polwen.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Trudno powiedzieć, ile w tym prawdy... jestem trochę zaskoczony, szczerze mówiąc. Jestem zaskoczony, ponieważ ksiądz ma doktorat i wydaje się być autorytetem, a tutaj wygłasza takie skrajne poglądy, które jakoś nie pasują w ogóle do otaczającej nas rzeczywistości. Jeśli chodzi o duchy, to ja w nie wierze. Mam z nimi różne doświadczenia. Zgadzam się również z tym co pisze znana polska egzorcystka Wanda Prątnicka. Myślę, że pomogła wielu osobom, którym tradycyjna medycyna nie była w stanie pomóc.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Od religii di magii droga niedaleka. Jedni modlą się do Matki Boskiej, inni do duchów przodków. W magii składano ofiary z dziewic, a w religii zabijano niewiernych. Najlepszym specjalistom od opęntań jest ks. Natanek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeżeli ks. dr Andrzej Wołpiuk jest głosem KRK, to gołym okiem widać jaka jest zazdrość i zaborczość na uprawianie magii. Dozwolony jest tylko jeden jej rodzaj - w wydaniu kościoła. Inny jest szkodliwy dla dzieci, ale i dla dorosłych również.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Demoniczny świat magii młodego czarodzieja"? Ktoś chyba w ogóle tych filmów nie oglądał... Naprawdę trudno jest określić treść tego miesięcznika inaczej niż słowem "śmiesznoty". :-D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Odnośnie poruszanej tematyki w artykule zainteresowanych zapraszam do zapoznania się również z książką Grzegorza Bacika link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.