Facebook Google+ Twitter

Mięsny jeż - biegun żenady

W demokratycznym państwie prawnym jest miejsce na różnorodność kulturową i religijną. Potrzebna jest jednak do tego wola polityczna, a tej niestety brakuje w naszym kraju

Po pokonaniu zawirowań na dziejowym zakręcie lat osiemdziesiątych dwudziestego wieku, polska nawa płynąca ku przyszłości weszła w niebezpieczną, wąską i burzliwą cieśninę między Scyllą a Charybdą. Wyszarpując sobie stery z rąk, wprowadziła tam nasz kraj gromada etosowych sterników. Dryfując na fali przemian ustrojowych i społecznych Polska dostała się między dwa bieguny: żenady i urojeń. Symbolem jednego jest idiotyczny mięsny jeż, na drugim leży zakłamany mit smoleński. Wyraźny przechył w stronę jednej z tych opcji grozi katastrofą na znacznie większą skalę niż ta, której uległa osławiona” Costa Concordia”.

Himalaje głupoty i absurdu najwyraźniej widać w elektronicznych mediach. Komercyjne stacje telewizyjne serwują większość swoich produktów, na poziomie schlebiającym najbardziej prymitywnym gustom. Jednym z liderów w tej dziedzinie jest Polsat, ze swoim programem „Pamiętniki z wakacji”, tak głupim, że aż śmiesznym. Właśnie tam, obdarzona widoczną nadwagą Kasia zaserwowała na talerzu przekładaniec ułożony z wędlin, stylizowany na mięsnego jeża, przy pomocy cienkich parówek udających kolce tego zwierzaka.

"Mięsny jeż, mięsny jeż, ty go zjesz" - to słowa debilnej piosenki, która dzięki mediom, zrobiła szaloną furorę wśród internetowej popkultury, wynosząc natychmiast „bohaterów” tej marnej farsy na piedestał dla celebrytów. To jeden z przejawów, wcale nie największy, ale bardzo typowy, tępoty umysłowej społeczeństwa, wychowanego w duchu bezmyślnego, wybujałego konsumpcjonizmu. Debilizm, bowiem został wyniesiony na słupkach oglądalności do rangi pożądanej cechy telewidzów, dostarczającej telewizorniom złotodajnych reklam.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

do leminga -fanatyczny fan
 • do leminga -fanatyczny fan
 • 30.04.2012 08:05

Lemingu z tym Nick,em-fanatyczny fan onetu -ae tez fanatyczny opluwacz innych .Weź się za czytanie i edukację , ty -fanatyczny fan onetu , a będzie twoja dusza uzdrowiona .

Komentarz został ukrytyrozwiń
fanatyczny fan onetu
 • fanatyczny fan onetu
 • 29.04.2012 17:05

Panie Włodzimierzu, Polska nierządem stoi???
Za rządów PO?!
Myliłem się co do Pana. Myślałem, że Pan z tym tekstem na poważnie, a to granda zwykła. Ale udana. W rzeczywistości stara się Pan ośmieszyć postawę tzw. lemingów, pisząc z pozycji skrajnie lemingowatych.
Chapeau bas!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pozytywna ocena mojego tekstu przez panią Jadwigę to dla mnie nobilitacja,Nie w tym rzecz jednak tylko w niesłychanym podobieństwie politycznego spektrum naszych czasów do tego okresu naszych dziejów,w którym powstało szlacheckie zawołanie, że Polska nierządem stoi.Trzeba o tym przypominać.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Maria
 • Maria
 • 29.04.2012 07:25

Pani Jadwigo-ramię w ramię z Rydzykiem idzie Jarosław Kaczyński ze swoim pachołkami zwanym posłami, raczej wyznawcami sekty PiS .Wtóruje im Solidarna Polska i motłoch otumaniony przez zawodowych polityków , hierarchów z Kościoła rzymskokatolickiego .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Włodzimierzu - dałam tylko 5+ , bo to koniec skali.
Programy rozrywkowe, a nawet pretendujące do publicystki, robią coraz częściej wypindrzone osobniki, które o wiele lepiej prezentują się od przeciwnej głowie części ciała, a uliczną propagandę robi tłum wodzony za nos przez największego szkodnika politycznego z Torunia. Szkodnika na miarę walczących o utrzymanie "liberum veto"
http://studioopinii.pl/artykul/8081-stefan-bratkowski-ile-mozna
"2012-04-23. Ile można zaj­mo­wać się tym, co jeden awan­tur­nik mówił do młod­szego awan­tur­nika, czy też jak zabiega o kon­ce­sję rosyj­ski agent wpływu w zakon­nym prze­bra­niu, który szczuł prze­ciw naszemu wej­ściu do NATO i Unii"
Ciekawostką jest, że to, co wyprawia nasza pseudo-opozycja z błogosławieństwem części episkopatu i pod patronatem Rydzyka , jako żywo koresponduje z czasami, kiedy Katarzyna Wielka popierała targowiczan, w "obronie przed liberalna zarazą" - były to bowiem czasy rewolucji francuskiej.
I wówczas i teraz działanie opozycji jest na rękę Rosjanom - im gorzej u "Paliaczków" tym lepiej dla ich polityki międzynarodowej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To co pisze "fanatyczny fan onetu" to prawdziwy bełkot, do którego choćbym chciał odnieść się nie potrafię. Ale pisać każdy może.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Natalia Świątek
 • Natalia Świątek
 • 27.04.2012 15:21

Nie będę się wypowiadać na temat całości artykułu bo w ogóle nie trzyma się kupy, ma charakter populistycznego oratorium a nie argumentacyjny.
Chodzi mi o tytułowego mięsnego jeża....wy naprawdę ludzie myślicie że ludzie odbierają to pozytywnie dlatego że to oglądają śpiewają itd? Idiotyczne! Śmianie się z mięsnego jeża to dla nas śmianie się z żałosnego poziomu współczesnej telewizji (tvn często nie jest lepszy). To tak samo jak dla was śmiać się z przedstawień kabaretowych! Wyśmiewamy to ale wiemy, że oni też robią to dla jaj

Komentarz został ukrytyrozwiń
fanatyczny fan onetu
 • fanatyczny fan onetu
 • 27.04.2012 14:25

"Mięsny jeż" to rozrywka intelektualna najwyższych lotów w porównaniu do tego "artykułu", który przeczytałem, aby przekonać się, jak dalece mogą się posunąć autorzy piszący na W24 w promocji swej własnej tępoty, fanatyzmu, nienawiści, słowem - prawdziwego ciemnogrodu. Tak, tak. Tacy, jak pan Włodzimierz są promotorami ewangelii ciemnej masy, która wyznaje religię smoleńską. W tej religii jest credo: Jarosław dzwonił i kazał lądować, Lech polecił zmusić do tego pilotów Błasikowi, Błasik przejął stery, pancerna brzózka przecięła skrzydło i samolot uderzając w rozmiękłe podłoże rozbił się na milion kawałków. Oni naprawdę wierzą w taki przebieg wypadków, a ten tekst jest tego dowodem, jak również dowodzi, że autorowi katastrofa smoleńska tak uderzyła do głowy, że kojarzy mu się dosłownie ze wszystkim. Że takie skojarzenia są co najmniej niesmaczne, a na pewno żenująco śmieszne? A co tam, skoro można zyskać sławę w Necie śpiewając "mięsny jeż, mięsny jeż", to można też się przebić i z takim tekstem. Pozostaje życzyć, aby refren tej przyśpiewki towarzyszył autorowi zawsze, kiedy będzie oglądał TVN24. Czyli non-stop, pomijając przerwę w praniu mózgu na sen.

Komentarz został ukrytyrozwiń
graK
 • graK
 • 27.04.2012 12:07

Tak. :( To ciąg dalszy prawdy o pracy na rzecz narodu.
I nie napawa optymizmem...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trzoda musi mieć nad sobą mądrego i stanowczego pasterza.Wystarczyło,żeby Mojżesz na krótko opuścił swój lud, ten wyprodukował sobie bożka i oddawał mu cześć. Od tych czasów w naturze człowieka nic się nie zmieniło.Nadal jest skłonny wierzyć w brednie i odrzucać racjonalne argumenty.Polacy podobnie jak Żydzi uważają się za naród wybrany dlatego tak bardzo są podatni, żeby brać hochsztaplerstwo za prawdę objawioną.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.