Facebook Google+ Twitter

Mięso na półkach jest drugiej świeżości

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2006-08-23 07:34

Co czwarta skontrolowana partia mięsa i jego przetworów nie spełnia norm – wynika z kontroli Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Łodzi. Sprawdzono hurtownie, markety i sklepy w Łodzi, Sieradzu, Tomaszowie, Piotrkowie.

– Najwięcej zastrzeżeń było do jakości produktów – mówi Małgorzata Gołębczyk z WIIH. – Znaleźliśmy w sprzedaży także artykuły przeterminowane – mówi Małgorzata Gołębczyk. Inspekcja miała zastrzeżenia do jakości wyrobów: ZPM "Złotex" ze Złoczewa, ZM Wacław Szaflik z Widawy, ZM "Ściborów" ze Ściborowa, PM W. Piekarski z Wilkucic Dużych i PPH "Jamir" z Bechcic koło Lutomierska.
fot. archiwum wiadomosci24.pl
Wyroby ze Złoczewa zawierały za mało białka (kiełbasa krakowska i białostocka), a plastry polędwicy sopockiej i baleronu rozpadały się na pojedyncze włókna. Z baleronu wyciekał sok i tworzyła się galareta. Kiełbasa krakowska, wyprodukowana przez PPH "Jamir", zawierała za mało białka, za to za dużo wody.

Zdaniem Pawła Chojnackiego, współwłaściciela ZPM "Złotex", nieprawidłowości dotyczyły jednej partii produktów.

– Doszło do typowego wypadku przy pracy – tłumaczy Chojnacki. – Co kwartał przeprowadzamy badania jakości wyrobów i na bieżąco eliminujemy niedociągnięcia.

Mandaty nie ominęły właścicieli hurtowni i sklepów, które sprzedawały przeterminowaną żywność. W łódzkiej hurtowni "Panda" inspektorzy dopatrzyli się 13 partii przetworów mięsnych, oferowanych po upływie daty przydatności do spożycia. Były to m.in. parówki domowe (przeterminowane o 6 dni) i pasta szynkowa, która z półek powinna zniknąć dwa tygodnie wcześniej. Również właściciele sklepu "Promyk" w Skierniewicach byli na bakier z terminami ważności. Kiełbasa biała królewska "przeleżała się" o trzy dni, a pasztet wiejski o 16.

W łódzkiej hurtowni nikt nie chciał rozmawiać z nami na temat wyników kontroli. Pracownica "Promyka" stwierdziła natomiast, że sklep... nie oferował przeterminowanej żywności.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Assasello nie byłby zadowolony. Twierdził ten wspaniały kocur, że jesiotr jest tylko jednej świeżości - pierwszej. Myślę, że mięso również.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.