Facebook Google+ Twitter

Mieszanka Kultur w Kazimierzu

W dniach 19-25 kwietnia 2010 roku, w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą odbędzie się innowacyjne szkolenie dotyczące komunikacji międzykulturowej. Szkolenie jest realizowane przez Klub Myśli Społecznej Inicjatywy.

 / Fot. KMS InicjatywyJego celem jest uświadomienie istoty różnic kulturowych we współpracy z sąsiednimi krajami. W szkoleniu weźmie udział 20 młodych liderów społeczności lokalnych z Polski, Rosji, Ukrainy i Niemiec.

Projekt Warsztaty Międzykulturowe daje młodym ludziom wyjątkową szansę na rozwijanie wiedzy o innych kulturach. Dzięki zastosowaniu aktywnych metod takich jak: gry, symulacje, praca w grupach, burze mózgów, drama, uczestnicy będą mieli okazję podnieść także umiejętności komunikowania się i współpracy z przedstawicielami innych kultur. Dodatkowym benefitem płynącym ze szkolenia będzie możliwość doświadczenia na własnej skórze różnic kulturowych i ich wpływu na pracę zespołową. Stanie się to możliwe dzięki zaangażowaniu w szkolenie przedstawicieli organizacji młodzieżowych z 4 różnych krajów: Polski, Rosji, Ukrainy oraz Niemiec.

Projekt szkoleniowy ma służyć także integracji kulturowej i przełamywaniu stereotypów. Spotkanie 20 młodych ludzi pozwoli na wymianę doświadczeń związanych z pracą w środowisku międzykulturowym.

Szkolenie jest odpowiedzią na coraz bardziej aktualne potrzeby społeczeństwa żyjącego w globalnej wiosce. Trudno polemizować ze stwierdzeniem, iż znajomość języków obcych jest niewystarczająca dla skutecznej komunikacji. Konieczna jest znajomość kultury danego kraju, mentalności i sposobu postrzegania świata i jego obywateli. A przecież „najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”, a kluczowe różnice bywają często bardzo subtelne.

Podczas warsztatów pokażemy, jak istotne jest przygotowanie się do spotkania, negocjacji czy podpisania kontraktu z partnerem z innego kraju. Projekt, dzięki kaskadowej formule pozwoli szerzyć ideę otwartości na inne kultury w społecznościach lokalnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.