Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18956 miejsce

Mieszanka wybuchowa czyli "Miłość i polityka" w Teatrze Kamienica

Komedia Pierre'a Sauvila pokazuje, jakie tajemnice skrywają gabinety polityków. Niestety nie zawsze toczy się tam czysta gra.

Paweł Burczyk (poseł Bouladon), Emilian Kamiński (minister Bertrand Guéraud) / Fot. Teatr KamienicaSpektakl "Miłość i polityka" w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza to przewrotna farsa, która pokazuje życie elity politycznej we Francji. Głównym bohaterem jest minister sprawiedliwości Bertrand Guéraud (Emilian Kamiński), człowiek bez moralnego kręgosłupa, tchórz i egoista. Politykowi dobrze się powodzi, dzięki finansowym przekrętom, ma miliony na koncie w szwajcarskim banku i elegancką posiadłość.

Paweł Burczyk (poseł Bouladon) / Fot. Teatr KamienicaPewnego dnia przychodzi do niego poseł Bouladon (Paweł Burczyk) i informuje go, że ma dowody jego nieuczciwości, czyli "pożyczenia" kilku milionów z budżetu państwa. W zamian za milczenie... chce spędzić upojny tydzień na Gwadelupie z jego żoną Pauline (Magdalena Wójcik). Minister musi dokonać trudnego wyboru - albo polityka, albo miłość...

Sztuka w żartobliwy sposób obnaża świat polityki. Choć akcja rozgrywa się we Francji, to reżyser przemycił aluzje do polskich realiów życia politycznego. To świat układów i skandali, które są na porządku dziennym. Bowiem, gdy w grę wchodzi władza, wszystkie chwyty są dozwolone.

Magdalena Wójcik (Pauline Guéraud), Emilian Kamiński (minister Bertrand Guéraud) / Fot. Teatr KamienicaDużym walorem spektaklu jest znakomita obsada. Na największe brawa zasłużyli Emilian Kamiński w roli Bertranda Guérauda, nieuczciwego ministra sprawiedliwości, który chciał jednocześnie zachować swoje stanowisko i uratować żonę oraz Grażyna Wolszczak jako Agathé, sekretarka ministra i była agentka służb specjalnych, która pomagała mu nie całkiem bezinteresownie, bowiem chciała ugrać coś dla siebie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.