Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19335 miejsce

Mieszkańcy Bytomia spotkali się z Mariuszem Puzio

W kolejnym spotkaniu z cyklu "Bytomskie spotkania ze sportowcami", mieszkańcy Bytomia mieli okazję porozmawiać z jednym z najlepszych hokeistów w Polsce - Mariuszem Puzio.

I tym razem honory gospodarza spotkania pełnił redaktor Radia Piekary, Marcin Hinryk.

Redaktor Marcin Hinryk profesjonalnie i charakterystycznie prowadzący spotkanie z Mariuszem Puzio / Fot. Piotr A. jeleńPo oficjalnym zakończeniu kariery zawodniczej (materiał: Gwiazdy hokeja zagrają w ostatnim meczu Mariusza Puzio) zawodnik z Bytomia został trenerem I drużyny TMH Bisset Polonia Bytom.

Wychowanek Polonii nie ukrywa, że hokej jest dyscypliną najbardziej mu bliską i poza rodziną, numerem jeden w jego życiu. Zawodnik jest pamiętany z lat świetności bytomskiego zespołu, który tylko wespół z Unią Oświęcim reprezentował nasz kraj w europejskich rozgrywkach hokeja na lodzie. To na mecze z udziałem Mariusza i obecnych na sobotnim spotkaniu kolegów, ściągały do popularnej "Stodoły" rzesze kibiców.

I tutaj jednym z największych marzeń hokeisty jest doczekanie się w Bytomiu lodowiska z prawdziwego zdarzenia, gdzie na mecze hokejowe można byłoby ściągać całymi rodzinami, niczym na festyny, i bawić się wraz z zawodnikami.

Pomimo, iż Mariusz Puzio był wychowankiem Polonii, to był związany także z Metronem Toruń, z którym w sezonie 1995-1996 wywalczył brązowy medal w mistrzostwach Polski.

W latach 1996-2006 był zawodnikiem Unii Oświęcim, zdobywając z klubem siedmiokrotnie mistrzostwo kraju, trzykrotnie wicemistrzostwo i dwukrotnie puchar Polski. W sezonach 2006-2008 reprezentował barwy Zagłębia Sosnowiec, po czym powrócił do bytomskiej Polonii.
W barwach Polonii Bytom Mariusz Puzio zdobył sześć tytułów mistrzowskich, dwukrotnie medal srebrny i raz - brązowy. Trzykrotnie wraz z kolegami sięgał po Puchar Sportu i PZHL, a w 1985 roku awansowali do turnieju finałowego Pucharu Europy w Hokeju na Lodzie.

Jest także rekordzistą pod względem występów ligowych, których zaliczył 758, strzelając ponad 600 goli.Na spotkaniu zagościli m.in. koledzy z hokejowej tafli Adam Fras i Tomasz Jaworski. / Fot. Piotr A. Jeleń

Był uczestnikiem pięciu turniejów mistrzostw świata, na których rozegrał czterdzieści jeden spotkań oraz igrzysk olimpijskich w Albertville w 1992 roku. W tymże roku został laureatem
"Złotego Kija" dla najlepszego hokeisty w kraju.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.