Facebook Google+ Twitter

Mieszkańcy części Torunia wciąż bez wody

Z powodu wykrycia nieszczelności na przebudowywanej magistrali wodociągowej, wydłuża się okres braku wody w kranach części torunian. Miejskie wodociągi uruchomiły zastępcze punkty poboru wody.

 / Fot. BetacommandBot/CC BY-SA 3.0Od piątkowego wieczoru, spora część mieszkańców Torunia musi sobie radzić z bardzo niskim ciśnieniem wody w kranach lub nawet całkowitym jej brakiem. Ograniczony dostęp do wody, mają mieszkańcy dzielnic Torunia położonych na wschód od ulicy Wschodniej, w tym osiedli Na Skarpie, Rubinkowo, Bielawy - Grębocin i Kaszczorek.

Pierwotnie woda miała powrócić do kranów w niedzielne popołudnie, jednak w związku z wykryciem nieszczelności w sieci, termin ten nie został dotrzymany. Nikt też nie jest wstanie powiedzieć, kiedy w kranach ponownie pojawi się woda pod właściwym ciśnieniem.

Do tego czasu Toruńskie Wodociągi uruchomiły zastępcze punkty poboru wody, w postaci nadstawek hydrantowych z kurkami czerpalnymi w następujących lokalizacjach: ul. Sobieskiego 10, skrzyżowanie ulic Mohna i Harcerskiej, skrzyżowanie ulic Kozacka 15 i Lotników, ul. Rolnicza 8 oraz ul. Reja 35 (na przeciwko wieżowca Gagarina 140)

Mieszkańcy Torunia pozbawieni wody, mogą również pobierać ją z publicznych studni kredowych, zlokalizowanych na ul. Bażyńskich (koło szkoły) oraz na ul. Żółkiewskiego (koło centrum handlowego).

A wszystko przez przebudowę głównej magistrali wodociągowej miasta, na Placu Daszyńskiego. Jest ona wykonywana w ramach budowy nowego mostu drogowego, przez firmę Strabag.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.