Facebook Google+ Twitter

Mieszkańcy Gniezna krytykują MPK

Tegoroczna zima jest zmorą Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Gnieźnie. Autobusy albo nie wyjeżdżają z bazy albo mają godzinne spóźnienia.

MPK w Gnieźnie wypracowało sobie nie najlepszą opinię u mieszkańców miasta. Widoczne to jest
zwłaszcza na lokalnych forach i portal informacyjnych. Obecnie największym problemem przewoźnika są notorycznie spóźniające się autobusy. Co jest tego powodem? Dokładnie nie wiadomo. Na pewno nie możemy zrzucić winy na tabor, który stoi na przyzwoitym poziomie. Trasy są odśnieżane i nie stanowią kłopotu dla przeciętnych kierowców pojazdów osobowych. Mimo to autobusy mają nawet jednogodzinne spóźnienia. Ta sytuacja powoduje efekt błędnego koła. Brak autobusu oznacza gromadzenie się pasażerów na przystankach...Tabor nie kursuje, a przecież nie każdy ma samochód i nie każdego stać na taksówkę! Dodajmy, że często z usług MPK korzystają ludzie starsi i schorowani. W wyniku nieudolności przewoźnika mieszkańcy stoją, marzną i czekają na autobusy widmo.

Obecny tydzień jest bardzo trudny dla korzystających z MPK w Gnieźnie. Zarząd zdecydował, że autobusy w okresie od 27 grudnia do 31 grudnia autobusy będą kursować tak jak w soboty. Dla MPK święta trwają cały czas. Jednak mieszkańcy Gniezna pracują normalnie i muszą dostać się do swoich miejsc pracy. Żeby było "weselej" ograniczona liczba kursów spodziewana jest w dniach od 3 stycznia do 8 stycznia.

Kolejny problem (nie związany z zimą) MPK to nie dopasowanie rozkładu jazdy do przyjeżdżających pociągów z Poznania. Zmęczeni pracą i podróżą Gnieźnianie nie mają jak wrócić do swoich domów. Może czas pomyśleć o konkurencyjnym przewoźniku?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.