Facebook Google+ Twitter

Mieszkańcy Józefowa oburzeni monitoringiem: Podsłuchują nas

Mieszkańcy Józefowa (woj. mazowieckie) skarżą się, że są podsłuchiwani przez władze miasta. Wszystko za sprawą miejskiego monitoringu, który wyposażony jest także w mikrofony rejestrujące dźwięk.

 / Fot. Matti Mattila, lic. CC 2.0/ Wikimedia CommonsJak podaje tvnwarszawa, w Józefowie wrze - mieszkańcy są oburzeni, że miejski sprzęt, rejestrujący obrazy, może przekazywać także dźwięk.

Faktycznie jest tak, jak mówią, bo w specyfikacji przetargu na monitoring
możemy przeczytać, że "oprócz transmisji sygnałów wizji i sterowania, system będzie także realizował dwukierunkową cyfrową transmisję fonii oraz sygnałów alarmowych".

Na forum internetowym Józefowa panują różne nastroje. Większość mieszkańców całą sytuacją jest zażenowana i oburzona. Uważa, że kamery wyposażone w mikrofony są naruszaniem ich prywatności, a cały system się nie sprawdza i jest wyłącznie stratą pieniędzy podatników. Tylko nieliczni sprawę komentują z humorem.

Jednak czy podsłuch naprawdę działa?

Burmistrz Józefowa całej sprawy nie ułatwia, twierdząc: "Mam na głowie ważniejsze sprawy niż rozmowa o monitoringu". Natomiast Mirosław Kułak, komendant lokalnej straży miejskiej, początkowo istnieniu mikrofonów zaprzeczał. Później przyznał jednak, że monitoring jest wyposażony w głośniki, przez które można informować mieszkańców o potencjalnych zagrożeniach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.