Facebook Google+ Twitter

Mieszkańcy Karbia walczą o lokale.Waldemar Pawlak odwiedził Bytom

26 września w Urzędzie Miejskim w Bytomiu miało miejsce podpisanie ugody pomiędzy gminą a Kompanią Węglową S.A., która określa zakres odpowiedzialności w sprawie problemów w bytomskiej dzielnicy Karb.

Sygnatariusze podpisanej poniedziałkowej ugody, prezydent Bytomia Piotr Koj wraz z wiceprezesami Kompanii Węglowej Zbigniewem Parotnym i Krzysztofem Brejdakiem w towarzystwie wicepremiera Waldemara Pawlaka / Fot. Piotr A.JeleńPrzypomnijmy, że w wyniku szkód górniczych mieszkańcy bytomskiej dzielnicy Karb muszą opuszczać swoje mieszkania. Potrzeba więc lokali zastępczych i funduszy na odszkodowania, a z tym, jak zwykle, są problemy.

26 września w Urzędzie Miejskim w Bytomiu została podpisana ugoda, określająca zakres odpowiedzialności w zakresie rozwiązywania problemów powstałych na osiedlu dzielnicy Karb.

Od lipca, kiedy to wskutek eksploatacji węgla pod wzmiankowanym osiedlem przez kopalnię Bobrek-Centrum wchodzącą w skład Kompanii Węglowej S.A., drastycznie pogorszył się stan techniczny budynków. Z budynków przy ulicach Pocztowej, Technicznej i Falistej, swoje lokale opuściło już 401 osób, a także zamknięto miejskie przedszkole.- Chciałbym podkreślić fakt, że jest to ugoda, a więc dobrowolne porozumienie stron - powiedział Waldemar Pawlak / Fot. Piotr A.Jeleń

Czytaj:
Bytom. Mieszkańcy Karbia śpią w hotelach, a lokali zastępczych brak

Dokument ugody ze strony miasta podpisał prezydent Bytomia, Piotr Koj, natomiast ze strony Kompanii Węglowej S.A. wiceprezesi, Zbigniew Paprotny i Krzysztof Brejdak.

Obecnym przy podpisaniu, jakże ważnego dla mieszkańców Bytomia dokumentu, był wicepremier Waldemar Pawlak. Jak powiedział na konferencji prasowej minister gospodarki Waldemar Pawlak: - Chciałbym podkreślić fakt, że jest to ugoda, a więc dobrowolne porozumienie stron. Ma to duże znaczenie i w dzisiejszych czasach, i w relacjach między przedsiębiorstwami, samorządami i mieszkańcami.

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Oby tylko termin do 12 miesięcy z wybudowaniem nowych domów został dotrzymany. Jedna z lokalizacji w sąsiednich Szombierkach przy ulicy Karpackiej jest trafnym zamysłem, przede wszystkim o wiele spokojniejszym miejscem, o mniejszym natężeniu pojazdów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piotrze gdyby wybory były co kwartał to może by to wszystko poszło szybciej?Dramat ludzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.