Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27204 miejsce

Mieszkańcy Karbia walczą o lokale.Waldemar Pawlak odwiedził Bytom

26 września w Urzędzie Miejskim w Bytomiu miało miejsce podpisanie ugody pomiędzy gminą a Kompanią Węglową S.A., która określa zakres odpowiedzialności w sprawie problemów w bytomskiej dzielnicy Karb.

Sygnatariusze podpisanej poniedziałkowej ugody, prezydent Bytomia Piotr Koj wraz z wiceprezesami Kompanii Węglowej Zbigniewem Parotnym i Krzysztofem Brejdakiem w towarzystwie wicepremiera Waldemara Pawlaka / Fot. Piotr A.JeleńPrzypomnijmy, że w wyniku szkód górniczych mieszkańcy bytomskiej dzielnicy Karb muszą opuszczać swoje mieszkania. Potrzeba więc lokali zastępczych i funduszy na odszkodowania, a z tym, jak zwykle, są problemy.

26 września w Urzędzie Miejskim w Bytomiu została podpisana ugoda, określająca zakres odpowiedzialności w zakresie rozwiązywania problemów powstałych na osiedlu dzielnicy Karb.

Od lipca, kiedy to wskutek eksploatacji węgla pod wzmiankowanym osiedlem przez kopalnię Bobrek-Centrum wchodzącą w skład Kompanii Węglowej S.A., drastycznie pogorszył się stan techniczny budynków. Z budynków przy ulicach Pocztowej, Technicznej i Falistej, swoje lokale opuściło już 401 osób, a także zamknięto miejskie przedszkole.- Chciałbym podkreślić fakt, że jest to ugoda, a więc dobrowolne porozumienie stron - powiedział Waldemar Pawlak / Fot. Piotr A.Jeleń

Czytaj:
Bytom. Mieszkańcy Karbia śpią w hotelach, a lokali zastępczych brak

Dokument ugody ze strony miasta podpisał prezydent Bytomia, Piotr Koj, natomiast ze strony Kompanii Węglowej S.A. wiceprezesi, Zbigniew Paprotny i Krzysztof Brejdak.

Obecnym przy podpisaniu, jakże ważnego dla mieszkańców Bytomia dokumentu, był wicepremier Waldemar Pawlak. Jak powiedział na konferencji prasowej minister gospodarki Waldemar Pawlak: - Chciałbym podkreślić fakt, że jest to ugoda, a więc dobrowolne porozumienie stron. Ma to duże znaczenie i w dzisiejszych czasach, i w relacjach między przedsiębiorstwami, samorządami i mieszkańcami.

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Oby tylko termin do 12 miesięcy z wybudowaniem nowych domów został dotrzymany. Jedna z lokalizacji w sąsiednich Szombierkach przy ulicy Karpackiej jest trafnym zamysłem, przede wszystkim o wiele spokojniejszym miejscem, o mniejszym natężeniu pojazdów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piotrze gdyby wybory były co kwartał to może by to wszystko poszło szybciej?Dramat ludzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.