Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22732 miejsce

Mieszkańcy Kożuchowa buntują się wobec lokalnej władzy

Rządy burmistrza Kożuchowa (Lubuskie) wygasły - twierdzą internauci i mobilizują swe szyki. Pragną referendum lub komisarza. - Gmina się budzi! - stwierdzają. Utworzyli listę kandydatów na radnych. - To instrumenty demokracji - mówią ze spokojem w ratuszu.

 / Fot. Mohylek/CC 3.0Fakty są takie: przez ostatnie 6 lat sprawowania urzędu miejskiego i gminy, burmistrz Andrzej Ogrodnik zadłużył okolicę na ponad 24 mln zł. To oficjalna wersja. Nieoficjalnie wiadomo, że dług ten przekracza ponad 26 mln zł. Każdy mieszkaniec gminy zadłużony jest na blisko 1,5 tys. zł.

Rozsierdziło to część mieszkańców. Na internetowym forum jednej z regionalnych gazet - nie szczędzą gorzkich słów dla dotychczasowych włodarzy i dają upust swojego rozgoryczenia.

- „Mówi się, że od 1 grudnia wynagrodzenia dla pracowników (nie tylko Urzędy Miasta i Gminy) mogą zostać obcięte lub wypłacane w ratach. Andrzej Ogrodnik mówi, że pod względem sytuacji budżetowej jest dobrze, budżet kontrolowany, więc sytuacja stabilna. Okazuje się, że burmistrz Ogrodnik największy problem widzi w braku chętnych do kupna mieszkań i działek budowlanych. Dochody dla gminy wyniosły w 2012 r. zaledwie 30%”. - pisze poirytowany internauta „Wiarygodny” na forum "Gazety Lubuskiej".

„Wiarygodny” zwrócił się także poprzez forum do burmistrza z apelem: - „Panie Burmistrzu, jeżeli Panu zależy na dobru całej gminy, mieszkańców i przede wszystkim własnym, to niech Pan wyjawi całą prawdę o finansach gminy. Mieszkańcy mają prawo wiedzieć, jak pieniądze z ich podatków są wykorzystywane w kasie gminy.

Dlaczego powołał Pan swojego zastępcę w 2008 roku, narażając na obciążenie budżetu, który kompletnie nie sprawdza się w swoich zadaniach? Dlaczego Pan w dobie kryzysu ekonomicznego nie zdecydował się na radykalne obniżki wynagrodzeń swoich, zastępcy, skarbnik, radnych i urzędników? Czy Panu leży na sercu dobro gminy? Niech Pan to przeczyta i przemyśli sobie”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.