Facebook Google+ Twitter

Mieszkańcy Łodzi zdecydują o wydaniu 1 proc. budżetu miasta

O sposobie wydawania 1 proc. budżetu, czyli ok. 35 mln zł, zdecydują obywatele. Inicjatorami wprowadzenia w Łodzi budżetu obywatelskiego są lokalne organizacje pozarządowe.

W ubiegłym roku taki eksperyment jako pierwszy w Polsce przeprowadził Sopot. Mieszkańcy tego miasta otrzymali ulotki zachęcające do zgłaszania inwestycji w ramach budżetu obywatelskiego. Pomysły sopocian były następnie weryfikowane i z listy 47 projektów, drogą głosowania, wybrano ich zdaniem najlepszy.

Mieszkańcy przed budynkiem Urzędu Miasta Łodzi. / Fot. Adam Sęczkowski"Szczegóły tworzenia budżetu obywatelskiego ma wypracować zespół roboczy złożony z przedstawicieli organizacji pozarządowych, radnych i urzędników. Mieszkańcy wybieraliby zadania do realizacji, przyznając punkty w skali od najważniejszego do najmniej ważnego. Ostateczne głosowanie widziałbym raczej nie przez Internet, bo chodzi nam o to, by każdy oddał głos świadomie" - powiedział gazecie "Rzeczpospolita". Łukasz Prykowski, pełnomocnik prezydenta Łodzi ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi.

Projekt przekazania jednego procentu budżetu miasta, czyli 35 mln zł na inicjatywy obywatelskie ma ruszyć w przyszłym roku. Mieszkańcy zdecydują o inwestycjach, które będą realizowane w 2014 r.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

No Nie
  • No Nie
  • 12.05.2012 17:25

Na leczenie Tomaszewskiego !

Komentarz został ukrytyrozwiń
popapraniec
  • popapraniec
  • 09.05.2012 18:17

Niech uważają na kasę. Z Torunia blisko do Łodzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.