Facebook Google+ Twitter

Mieszkańcy meksykańskiego miasteczka z okazji Wszystkich Świętych kultywują nietypowy zwyczaj (wideo)

Mieszkańcy meksykańskiego miasteczka Pomuch jak co roku udali się na cmentarz, by wyczyścić kości swoich zmarłych bliskich. Ten nieco makabryczny rytuał nie jest w Meksyku rzadkością i stanowi wyraz szacunku dla zmarłych.

 / Fot. X-newsPochodzi z czasów poprzedzających przybycie hiszpańskich konkwistadorów. W Meksyku czas między 31 października a 2 listopada wygląda inaczej niż analogiczne święto w Polsce. Zamiast zadumy i refleksji panuje atmosfera festynu. Na groby zmarłych zanosi się jedzenie i napoje, świętujący uczestniczą ponadto w procesjach z barwnymi strojami i muzyką.

RUPTLY/x-news

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wszystko OK, jedynie odnoszę wrażenie, że obywatel (miotełkujący) uwieczniony na materiale filmowym, wykonuje rytualne czynności przy pomocy dość szorstkiego, brutalnego instrumentarium. Pewnie jakiś dyskontowy zestaw. Do tego beznamiętny sposób kontaktu sugeruje wymuszony tradycją kontakt z teściową. Wolałbym mieć ustawowo zagwarantowane minimum etyki w podejściu do tematu, aniżeli odczuwać coś w rodzaju szorowania pokładu piachem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.