Facebook Google+ Twitter

Mieszkańcy podpoznańskiej wsi na wojnie z urzędnikami

Mieszkańcy Kicina protestują przeciwko dewastacji otuliny Puszczy Zielonki. Na terenie chronionym w dziwnych okolicznościach powstaje magazyn firmy chemicznej, a w perspektywie ma powstać fabryka.

Firma Bros otrzymała stosowne pozwolenia na budowę magazynów w miejscowości Kicin. Inwestycja zlokalizowana jest w obrębie otuliny Puszczy Zielonki mimo, że jest to obszar chroniony a w promieniu kilometra od kontrowersyjnej lokalizacji znajdują się świetnie przygotowane działki AG, z doskonałym dojazdem i nie budzące sprzeciwu mieszkańców.

Protestujący mieszkańcy zebrali się wokół portalu http://www.kicinonline.pl/ Na drodze, przy której zlokalizowana jest inwestycja ledwo mijają się dwa samochody osobowe. Droga zamknięta była dla samochodów powyżej siedmiu ton. Nagle decyzją pani burmistrz Swarzędza dopuszczone zostały te o tonażu powyżej 40 t (zobacz film). Coś co ze względów na bezpieczeństwo było zabronione pod karą mandatu dla mieszkańców, w tej chwili decyzją jednego urzędnika jest dozwolone z niewyjaśnionych powodów dla wielkiej firmy.

Mieszkańców protestujących przeciwko dewastacji drogi, której remonty idą z ich podatków karze się mandatami. Na wszelkie uwagi mieszkańców, zapytania dziennikarzy urzędnicy nabierają wody w usta ignorując regularne protesty i poważne zarzuty setek ludzi, a rzeczniczka firmy Bros powtarza jak mantrę nieśmiertelne "nie chcemy tego komentować".

Niejasności związane z lokalizacją inwestycji opisywane zostały na portalu KicinOnLine.pl oraz profilu Facebooka https://www.facebook.com/pages/PuszczaZielonkaNIEdlaBrosa/458606867489665?ref=ts&fref=ts

Paweł Janus

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Czytając artykuł nie mogę się zorientować przeciwko czemu właściwie trwa protest.
Jedno jest pewne. Jeżeli chodzi o puszczę, to znam tamte rejony doskonale (wychowałem się w jej okolicach)
Środowisko niezwykle bogate w rzadkie gatunki roślin i zwierząt. NBardzo ważna jest nie tylko otulina, ale również szlaki migracyjne dla zwierzyny grubej, w tym łosi i jeleni. Chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej od autora tego artykułu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Skoro mają zgody to po co te awantury? Zresztą o ile mnie pamięć nie myli to inwestorzy zatrudniają ludzi a podobno taaakie bezrobocie na wsiach. Zdecydujcie się czy chcecie mieć gdzie pracować.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.