Facebook Google+ Twitter

Mieszkańcy Puław w darze serca dla Ukrainy

W piątkowy wieczór puławska młodzież zebrała się na placu Miejskim im. Fryderyka Chopina w Puławach, aby wesprzeć działania na Euromajdanie.

 / Fot. Robert SzczepaniakZbiórka została ogłoszona spontanicznie, grupa przyjaciół na jednym z portali społecznościowych postanowiła że trzeba coś zrobić, aby pomóc mieszkańcom Ukrainy w trudnych dla nich momentach. Z rozmowy z organizatorami wynika że potrzeba w tym momencie tak na prawdę wszystkiego- artykułów pierwszej pomocy, odzieży, ubrań ochronnych- wszystko jest na wagę złota.

Wczoraj zebraliśmy sporo rzeczy, zwłaszcza środków opatrunkowych, kaski. Każda z rzeczy się przyda- mówi Edyta Złotucha, organizatorka akcji "Solidarni z Ukrainą"

Rzeczy od mieszkańców Puław trafią do zaprzyjaźnionego punktu zbiórki w Lublinie skąd powędrują wprost na Ukrainę

Zbiórka w Lubelskim Riders Pubie zaczęła się dosyć dziwnie. Przyszedł jeden z aktywistów do właściciela lokalu z prośbą o pomoc zorganizowania takiej akcji pomocy. Dziennikarze którzy są tam od początku zamieszek starają się pomóc, przerzucając artykuły pierwszej pomocy na Ukrainę- mówi Złotucha

I Ty możesz pomóc!

Do niedzieli zbierane są artykuły w Riders Pubie(3 Maja 9, Lublin). Mieszkańcy Puław mają okazję również dzisiaj pomóc- przynosząc artykuły pierwszej pomocy tj. odzież, środki opatrunkowe, hełmy, kaski motocyklowe na Plac Miejski przy Urzędzie Miasta. Organizatorzy czekają na Was od godziny 20:00 przez godzinę!

Wydarzenie na facebook

 / Fot. Materiały promocyjneWybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.