Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15355 miejsce

Mieszkańcy Siedlec dbają o ochronę zieleni w swoim mieście

Mieszkańcy Siedlec i przedstawiciele Ligi Ochrony Przyrody są zaniepokojeni wycinką wielu starych drzew w centrum miasta. Spotkanie w Urzędzie Miasta z pracownikami magistratu w opinii zaniepokojonych siedlczan niewiele dało. Jak oceniają spotkanie i czy ich zdaniem jest jakaś szansa na to, iż ich prośby i postulaty zostaną wzięte pod uwagę?

Zdjęcie jednego z drzew wyciętych na ulicy Pułaskiego w Siedlcach. / Fot. Monika Sztyber23 czerwca 2010 r., w środę, w siedleckim Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie pracowników magistratu z zaniepokojonymi mieszkańcami miasta i przedstawicielami Ligi Ochrony Przyrody w sprawie wycinki starych drzew w Siedlcach. W spotkaniu tym wzięli udział: prezydent Wojciech Kudelski, wiceprezydent Marta Sosnowska, wiceprezydent Jarosław Głowacki, a także Naczelnik Gabinetu Prezydenta Mariusz Orzełowski, odpowiedzialny za zieleń w mieście Jarosław Paciorek, Naczelnik Wydziału Dróg Wojciech Cylwik i pani Małgorzata Furmaniak z Wydziału Gospodarki Komunalnej.

Po stronie zaniepokojonych wycinką drzew siedlczan opowiedzieli się natomiast: Marzena Kryszczuk (mieszkanka ul. Kazimierza Pułaskiego, pracownik naukowy Instytutu Filologii Polskiej Akademii Podlaskiej i wiceprezes Siedleckiego Oddziału Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza), Justyna Urban (doktor nauk humanistycznych, pracownik Instytutu Filologii Polskiej AP i sekretarz Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza), Maria Obrębska (doktor nauk biologicznych, pracownik Instytutu Biologii AP, członkini Ligi Ochrony Przyrody), a także mieszkający przy ul. Pułaskiego poeta i malarz Zygmunt Urbanowicz oraz przedstawiciele prasy: dziennikarz „Gazety Siedleckiej” Bartosz Koczkodaj, Aneta Abramowicz z "Tygodnika Siedleckiego" i Monika Sztyber z Wiadomości24.pl.

Szczegółowe sprawozdanie z przebiegu wspomnianego spotkania można przeczytać na stronie "Tygodnika Siedleckiego": http://www.tygodniksiedlecki.com/N_artykuly.php?id=10010

Zdjęcie jednego z drzew wyciętych na ulicy Pułaskiego w Siedlcach. / Fot. Monika SztyberNa prośbę o oficjalną wypowiedź w tej sprawie zareagował tylko jeden z obecnych na spotkaniu urzędników, Naczelnik Wydziału Dróg Wojciech Cylwik, który skupił się przede wszystkim na problemie wycinki drzew na ulicy Pułaskiego.

- Wycinka drzew na ulicy Pułaskiego była spowodowana koniecznością regulacji pasa drogowego oraz wykonania miejsc parkingowych zgodnych z przepisami prawa. Wycinkę drzew reguluje wydana decyzja środowiskowa, która określa ilość drzew do wycinki oraz ich lokalizacje.

Wspomniana decyzja nakłada również na UM Siedlce nasadzenie drzew na ulicy Pułaskiego w ilości takiej, jaka została wycięta. W związku z tym na ulicy Pułaskiego będzie tyle samo drzew, co przed przebudową. Zmianie ulega tylko lokalizacja. Decyzja o wycince, jakkolwiek trudna, spowoduje poprawienie komfortu przemieszczania pieszych i parkowania pojazdów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

amplifikacja
  • amplifikacja
  • 20.06.2012 00:03

Ścinać je!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Przecież drzewa potrzebują wielu lat, by urosnąć. Nie wycinajmy ich tylko dlatego, że nie pasują do skreślonej na papierze wizji architekta." To bardzo ważne zdania. Myślę, że nikt nie chce podważać konieczności remontów i udogodnień. Nie wierzę jednak, żeby do nowych projektów nie dało się włączyć rosnących już drzew! Przynajmniej częściowo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

5+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.