Facebook Google+ Twitter

Mieszkańcy Sokolnik rozpoczęli ewakuację. Mazowsze także zagrożone

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-09-03 22:37

Mieszkańcy zagrożonych powodzią Sokolnik rozpoczęli ewakuację. Fala powodziowa na Wiśle dotarła już do województwa świętokrzyskiego. Alarm powodziowy obowiązuje w Sandomierzu. Fala kulminacyjna dotrze tam w sobotę.

Wieczorem w Sandomierzu stan alarmowy na rzece Wiśle został przekroczony o prawie 50Zalane tereny. / Fot. PAP centymetrów. Fala kulminacyjna w Sandomierzu spodziewana jest w sobotę około południa. Hydrolodzy ostrzegają jednak, że może przyjść wcześniej.

Nie zarządzono jeszcze oficjalnie ewakuacji zagrożonego terenu, jednak jak informuje TVN24, mieszkańcy Sokolnik w piątek wieczorem na własną rękę rozpoczęli opuszczanie miasta. Starają się ratować własny dobytek. Nie chcą, aby woda ponownie ich zaskoczyła. Sokolniki były już zalane wiosną tego roku.

Wcześniej starosta staszowski wprowadził alarm powodziowy na terenie Sandomierza oraz gmin: Koprzywnica, Samborzec, Łoniów, Dwikozy i Zawichost. Alarm obowiązuje także w gminie Połaniec oraz w gminach Ożarów i Tarłów w opatowskim. Pogotowie przeciwpowodziowe ogłoszono zaś w nadwiślańskich gminach powiatu buskiego.

Strażacy wypompowują wodę z posesji, w Lublinie. Intensywny deszcz spowodował lokalne podtopienia na niżej położonych terenach miasta. / Fot. PAP/Wojciech PacewiczAlarm powodziowy obowiązuje także na Mazowszu. Ze względu na wciąż podnoszący się poziom wody w Wiśle, w piątek 3 września wojewoda mazowiecki, Jacek Kozłowski wprowadził alarm przeciwpowodziowy w powiatach lipskim i zwoleńskim. Wprowadzono także pogotowie przeciwpowodziowe w powiecie kozienickim.

Na Podbeskidziu zaś, jak informuje tamtejsza Straż Pożarna, poziom wody zaczyna się stabilizować, a deszcze w tym regionie przestały już padać. Odwołano alarmy powodziowe w gminach Porąbka i Wilamowice w powiecie bielskim.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.