Facebook Google+ Twitter

Mieszkańcy stolicy zadowoleni z rządów Gronkiewicz-Waltz

Według ostatnich badań przeprowadzonych w lipcu przez CBOS, warszawiacy coraz lepiej oceniają prezydenturę Hanny Gronkiewicz-Waltz. W ostatnim miesiącu poparcie dla niej zadeklarowało około 61 proc. mieszkańców stolicy.

Hanna Gronkiewicz-Waltz na sesji rady Warszawy / Fot. PAPSerwis warszawa.gazeta.pl donosi, że w poprzednim badaniu, w listopadzie 2009 roku, Hanna Gronkiewicz-Waltz dostała dobre noty od 43 procent warszawiaków.

Teraz zdecydowanie poprawiła wynik, dystansując się od poprzedniego prezydenta Lecha Kaczyńskiego, którego poparcie wynosiło około 58 procent.

Zbliżają się wybory samorządowe

Już wiadomo, że Hanna Gronkiewicz-Waltz będzie się ubiegać o reelekcję. Wzrost poparcia umożliwia zwycięstwo w pierwszej turze. Przeciwnicy polityczni są sceptyczni. Uważają, że prezydent Warszawy zbiera takie noty, ponieważ sami nie wystawili jeszcze swoich kandydatów. Apelują, aby dopiero wtedy ankieterzy zapytali ludzi na kogo oddzadzą swój głos. Liczą wówczas na spadek popularności Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Jednak inne formacje polityczne mają kłopot z wystawieniem swoich kandydatów. Jak donosi Gazeta Stołeczna, SLD prawdopodobnie postawi na Wojciecha Olejniczaka, który może zebrać około 16 procent głosów, a PiS, który ogłosi nominację we wrześniu, zastanawia się nad kandydaturą Elżbiety Jakubiak lub Pawła Poncyljusza.

Skąd wzrost poparcia?

Mówi się, że dobra ocena mieszkańców stolicy ma związek z ostatnimi wydarzeniami w kraju. Prezydent Warszawy została doceniona za zdecydowane działania podczas m.in. zagrożenia powodzią oraz za sprawną organizację ceremonii żałobnych po katastrofie smoleńskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

najgorsze co może być
  • najgorsze co może być
  • 01.09.2010 15:41

Nie wierze w to. Z kim bym nie rozmawiała to niezadowolenie z Hani.
Nie podobało mi się zajście z kupcami jakie za jej kadencji wyszło. Każda taka sytuacja jest rozwiązywana bardziej siła niż intelektualnie, a pzecież ona jest dla nas mieszkańców, a nie my dla niej!!!!

Jeszcze jak powiedziala że Warszawa dla bogatych, a biednych przeprowadzi to mi rece opadły.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 27.08.2010 15:33

Prezydent Warszawy to tylko jedna osoba, która ma mniejsze (o dziwo!!!) prawa od pozostałych (nie mających zadań powierzonych przez Skarb Państwa) obywateli Rzeczpospolitej Polskiej w tym mieszkańców Warszawy, od których najbardziej zależy czy dom przez nich zamieszkiwany jest piękny i wyremontowany a wokół niego jest czysto; jak się o swoje dobro (Artykuł 1 Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej) dba tak się w kraju w tym stolicy ma! https://sites.google.com/site/massmediaike/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mylisz się, za czasów tej prezydentury rozwija się Warszawa. Za Lecha Kaczyńskiego, który był przed H.G prezydentem W-wy wszystko niszczało, nic się nie działo, scentralizowane urzędy, nikt nie mógł o niczym zdecydować. To Warszawiacy oceniają wysoko H.G..

Komentarz został ukrytyrozwiń
ela kozlowska
  • ela kozlowska
  • 26.08.2010 18:22

baju, baju chyba ona sama tylko w ten wynik wierzy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.