Facebook Google+ Twitter

Mieszkańcy strefy Gazy są w rozpaczliwym położeniu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-02 22:42

Kryzys humanitarny wiszący nad Strefą Gazy i brak funduszy dla władz Autonomii Palestyńskiej to obecnie główne problemy w regionie. Tak uznali przedstawiciele tak zwanego Kwartetu Bliskowschodniego, którzy spotkali się w Londynie.

Wysłannicy ONZ, Stanów Zjednoczonych, Unii Europejskiej i Rosji rozmawiali także dużo o przemocy i terroryzmie. Jednak Kwartet potępił w tej kwestii tylko Palestyńczyków - za ataki rakietowe na miasta w Izraelu, za tegoroczny atak na żydowskie seminarium duchowne oraz za przemoc wewnątrz rządzonej przez Hamas Strefy Gazy. Izrael także został skrytykowany, ale tym razem nie za przemoc, lecz za rozbudowę żydowskich osiedli na Zachodnim Brzegu Jordanu.

Głównym tematem rozmów w Londynie stały się jednak rozpaczliwa sytuacja mieszkańców Strefy Gazy i pustki w kasie Autonomii Palestyńskiej. Amerykańska sekretarz stanu, Condoleezza Rice, podkreślała, że państwa arabskie nie wywiązują się z obietnic pomocy finansowej dla Autonomii. Pół roku po paryskiej konferencji darczyńców Arabowie przekazali Palestyńczykom zaledwie 153 miliony dolarów z obiecanych 717. Wpłaty wniosły tylko 3 kraje arabskie: Algeria, Arabia Saudyjska i Zjednoczone Emiraty Arabskie. Jak podkreślano, brak gotówki może doprowadzić do bankructwa rodzące się dopiero państwo palestyńskie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.