Facebook Google+ Twitter

Mieszkańcy Sulejowa walczą z trucizną

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-05-31 13:07

Rtęć, azbest, arsen, freony - to tylko kilka z wielu związków chemicznych, które bez wiedzy i zgody mieszkańców będą składowane na terenie dawnych zakładów wapienniczych w Sulejowie.

Pozwolenie wydane zostało potajemnie. Nikt z mieszkańców nie miał o tym pojęcia. Zapewne umyślnie, by nie doszło do protestów. Zamierzenia władz i inwestora spełzły jednak na niczym. Środowisko mieszkańców natychmiast stworzyło struktury broniące interesu zarówno ich, jak i okolicznego ekosystemu. W bezpośrednim pobliżu znajduje się teren włączony w program Natura 2000, Sulejowski Park Krajobrazowy.

Kuriozalny jest również fakt, że bardzo blisko powstającego miejsca składowania płynie największy lewy dopływ Wisły - Pilica. Sprawa trafiła już do Ministerstwa Ochrony Środowiska, obecnie ruch społeczny oczekuje na odpowiedź ze strony władzy.

Trwają również akcje informacyjne uświadamiające ludność, co do zagrożenia klęski ekologicznej, jaką stanowi składowisko odpadów niebezpiecznych w Sulejowie. Przecież to miasto turystyczne, a nad zalew Sulejowski przyjeżdżają wczasowicze z całego kraju. W mieście spotkać można dokumenty, gdzie można złożyć podpis w celu sprzeciwu wobec zachowania władz i planów inwestora. Nasuwają się więc 2 pytania: gdzie jest sprawiedliwość? Czym mieszkańcy gminy zasłużyli sobie na taki los?


Znajdź nas na Google+

(Jarek Bartkowiak)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.