Facebook Google+ Twitter

Mieszkańcy Świnoujścia: współczucie i przygnębienie

Mieszkańcy Świnoujścia są wstrząśnięci tragedią, jaka wydarzyła się we Francji. Większość z uczestników wypadku to nauczyciele z miejscowych szkół. W pielgrzymce prawdopodobnie brał również udział ksiądz z parafii p.w. Gwiazdy Morza w Świnoujściu.

12 osób ze Świnoujścia pojechało zwiedzać europejskie sanktuaria. Na skutek tragicznego wypadku, do jakiego doszło dziś we Francji w szpitalu przebywa 7 osób. Nie wiadomo zaś nic o 5 pozostałych – dowiedziały się Wiadomości24.pl.

Mieszkańcy miasta są poruszeni tragedią. – Wiele osób, które wyjechały na pielgrzymkę ze Świnoujścia, widywałam na ulicach, miejmy nadzieję, że wrócą zdrowi do kraju – martwi się Paulina Brancewicz mieszkanka miasta. Z kolei Helena Chlewicka co kilkanaście minut sprawdza, czy na stronie internetowej miasta pojawiają się nowe informacje o wypadku. – Dowiedziałam się, że w pielgrzymce brała udział moja koleżanka wraz z mężem. Do tej pory nic o nich nie wiadomo – mówi mieszkanka Świnoujścia.

W napięciu na informacje o uczestnikach wypadku czekają także uczniowie, gdyż większość pielgrzymów ze Świnoujścia to nauczyciele z miejscowych szkół. – Jedna z uczestniczek pielgrzymki uczyła mnie języka angielskiego. To straszne, co ją spotkało. Mam nadzieję, że przeżyła – mówi Basia Hans tegoroczna maturzystka ze świnoujskiego LO. – Nawet przez myśl mi nie przeszło, iż pielgrzymka może kończyć się tak tragicznie – dodaje. W pielgrzymce prawdopodobnie brał udział ksiądz z parafii p.w. Gwiazdy Morza w Świnoujściu.

Jak poinformował Wiadomości24.pl Robert Gawroński – sekretarz miasta na godzinę 7. rano w poniedziałek planowany jest wylot samolotu z lotniska w Goleniowie do Grenoble. Samolot ma zabrać członków rodzin ofiar wypadku polskiego autokaru, który rozbił się w niedzielę we francuskich Alpach nieopodal Grenoble. Na pokładzie samolotu ma znaleźć się także trzech lekarzy oraz policyjny psycholog.

Gawroński powiedział również, iż przedwczesne jest informowanie o pomocy finansowej dla rodzin i uczestników wypadku, gdyż nie wiadomo jaka jest faktyczna liczba ofiar. Z Centrum Zarządzania Kryzysowego w Świnoujściu dowiedzieliśmy się, iż w pielgrzymce brała udział 4 - osobowa rodzina, która obecnie przebywa we francuskich szpitalach. Urząd Miasta zapewnił rodzinom ofiar pomoc psychologa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

plus

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie tylko mieszkańcy Świnoujścia. Smutek odczuwa chyba cała Polska.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.