Facebook Google+ Twitter

Mieszkańcy USA przygotowują się na uderzenie huraganu Sandy

Eksperci twierdzą, że być może będzie to najpotężniejszy huragan od dziesięcioleci. Apelują do mieszkańców Stanów Zjednoczonych o rozwagę.

25 października 2012 roku, satelita Suomi NPP uwidocznił huragan Sandy/ NASA / Fot. http://www.nasa.gov/mission_pages/hurricanes/main/index.htmlHuragan Sandy zbliża się do wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Żywioł pochłonął już ok. 40 osób, siejąc spustoszenie nad rejonem Kuby i Haiti. Huragan ma uderzyć w poniedziałek wieczorem o godz. 10 czasu lokalnego.

Nowy Jork po huraganie Irene. Zobacz zdjęcia z dzielnicy Glendale


Amerykańskie media wciąż ostrzegają przed Sandy, który może zagrażać życiu nowojorczyków. "Panika w Stanach trwa już od trzech dni" - informuje Wiadomości 24.pl Magda Kalkowska z Weston.

Czy żywioł, który już dokonał śmiercionośnego żniwa, zabierając dziesiątki / Fot. EPA/MICHAEL REYNOLDS osób, będzie najpotężnięszym huraganem, jakiego doświadczą Amerykanie od ponad 100 lat?

Huragan Sandy zwany jest przez ekspertów "Frankenstorm". Żywioł będzie siał spustoszenie na przestrzeni ponad 800 mil. Początkowo od Wschodniego Wybrzeża aż do Wielkich Jezior.

W Connecticut (północno-wschodniej części USA) trwają intensywne przygotowania do nadejścia huraganu. W sklepach, jak poinformowała nasz serwis Magda Kalkowska z Weston, zabrakło już wody pitnej. Mieszkańcy się boją. Zaopatrzyli się już w wodę, gromadzą także zapasy żywności i lekarstw. Szkoły w Weston są zamknięte już od środy.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.