Facebook Google+ Twitter

Mieszkańcy woj. łódzkiego przepijają rocznie prawie miliard zł

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2009-05-29 07:38

Skoro mamy kryzys, to trzeba się napić - do takiego wniosku najwidoczniej doszli przedsiębiorcy, którzy inwestują w sklepy z alkoholem.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAPTylko w rejonie łódzkiego Dworca Fabrycznego wódkę i wino można kupić w przynajmniej dziesięciu sklepach, a już niebawem otwarty zostanie kolejny. Pijemy też coraz więcej. Dane tylko z głównych miast województwa wskazują, że w zeszłym roku wydano w nich na alkohol ponad 750 mln zł. W samej Łodzi prawie 350 mln zł.

33-letniemu handlowcowi z Łodzi piwo pozwala się zrelaksować po stresującej pracy.

- Nie jestem uzależniony, potrzebuję tylko odrobiny przyjemności - broni się mężczyzna. - Nie jestem agresywny, nie rozrabiam, gdy wypiję. Po prostu się odprężam.

Na takich właśnie klientów liczą właściciele sklepów z alkoholem. W łódzkim Śródmieściu napoje z procentami można kupować już od 6 rano. Pracownicy i właściciele przyznają, że biznes jest opłacalny.

Nie wszystkim mieszkańcom się to podoba. - Sklepów z alkoholem jest za dużo - uważa Agnieszka Kolasińska ze Śródmieścia. - Od samego rana natykam się na pijaków. Otwieranie kolejnych sklepów tylko przyciągnie amatorów taniego alkoholu. Przecież centrum powinno być wizytówką Łodzi. Mieszkańcy Łódzkiego biją niechlubne alkoholowe rekordy

Ulubionym trunkiem łodzian jest piwo. W ubiegłym roku przeznaczyli na ten cel blisko ćwierć miliarda złotych! Z danych oddziału ds. wychowania w trzeźwości Urzędu Miasta Łodzi wynika, że na drugim miejscu mieszkańcy stolicy województwa stawiają wino i wódkę - wydali na to odpowiednio 71,4 mln zł i 29,2 mln zł.

Urzędnicy z Łęczycy w ubiegłym roku mieli więcej pracy, związanej z zezwoleniami na sprzedaż alkoholu. O ile w 2007 r. wydali ich 27, to w ubiegłym już 59. Łęczycanie na zakup alkoholu w 2007 roku wysupłali niewiele ponad 9 mln zł, w ubiegłym już prawie 11 mln zł.

Po procenty coraz częściej sięgają mieszkańcy Rawy Maz. - Odnotowaliśmy wzrost sprzedaży alkoholu - mówi Artur Piotrowski, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej w rawskim magistracie. Wydatki na alkohol w Rawie w ciągu roku skoczyły z niewiele ponad 10 mln zł do ponad 12 mln zł.

Więcej przeczytasz na stronach Polskatimes.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.