Facebook Google+ Twitter

Mieszkańcy zagospodarują budżet Domu Kultury Warszawa Śródmieście

Dzięki projektowi "Podzielmy się kulturą" mieszkańcy stołecznej dzielnicy Śródmieście będą mogli ustalić ofertę swojego domu kultury na rok 2013. To pierwszy budżet partycypacyjny w Warszawie (a w zastosowaniu do domu kultury - w Polsce).

Logo projektu. / Fot. Dom Kultury ŚródmieścieW Polsce budżet partycypacyjny (czyli angażujący mieszkańców) jako sposób planowania wydatków miasta był już wykorzystany m.in. w Łodzi, Rybniku czy Sopocie. Tego typu inicjatywy pomagają w rozwoju społeczeństwa obywatelskiego oraz są pozytywnym przejawem działania demokracji. Do prac nad planem finansowym Domu Kultury Śródmieście zostaną dopuszczeni nie tylko jego stali bywalcy (znani pracownikom DKŚ) - to program otwarty na wszystkich.

Organizatorzy (DKŚ, Fundacja Pole Dialogu i Urząd Dzielnicy Śródmieście) nie ukrywają, że chcieliby, aby projekt "Podzielmy się kulturą" zaktywizował wszystkich obywateli. Może on zachęcić osoby młodsze i starsze, o różnej pozycji społecznej i poglądach, do częstszego interesowania się kulturalnym życiem ich sąsiedztwa. Jest to także szansa, aby propagować zastosowanie budżetu partycypacyjnego we wszelkiego rodzaju instytucjach.

W sobotę o godz. 16 w Domu Kultury Śródmieście w Warszawie przy ul. Smolnej 9 odbędzie się spotkanie informacyjne dla osób zainteresowanych projektem oraz chętnych do wzięcia w nim udziału. Liczba miejsc na warsztatach jest jednak ograniczona - należy wcześniej zgłosić swój zamiar partycypowania w akcji.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.