Facebook Google+ Twitter

Mieszkania "idą w górę"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-03 07:27

Rynek nieruchomości odbija się od dna. Według danych Polskiego Związku Banków zamieszczonych w "Rzeczpospolitej" ceny nowych lokali za rok mogą wzrosnąć nawet o 10 procent. Zdaniem ekspertów ostatnie transakcje pokazują, że spadek cen mieszkań wyhamował, a w kilku dużych miastach stawki zaczęły nawet rosnąć.

Analitycy wyjaśniają, że po dynamicznych zmianach w pierwszym półroczu brak dużych skoków cen po drugim kwartale jest faktem. Jak czytamy w "Rzeczpospolitej" ceny nowych mieszkań już osiągnęły poziomy minimalne. Ceny raczej nie rosłyby, gdyby deweloperzy ruszyli z budową nowych osiedli.

Jednak z szacunków Polskiego Związku Banków wynika, że w tym roku ruszyło o od 60 do 75 procent budów mniej niż w roku ubiegłym. Związek ocenia, że firmy mają nawet 30 tysięcy wolnych, nowo wybudowanych lokali. Jednak za pół roku pula ta się wyczerpie.

Zdaniem specjalistów, należy liczyć się z tym, że wtedy ceny nowych mieszkań zaczną rosnąć - od kilku do 10 procent. Nie grozi nam jednak hossa jak to miało miejsce dwa lata temu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.