Facebook Google+ Twitter

Mieszkania we Wrocławiu idą w górę

  • Źródło: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
  • Data dodania: 2006-10-12 11:50

O prawie trzysta złotych zdrożał w czasie wakacji metr kwadratowy mieszkania na rynku wtórnym. Nowy Rok może nas przywitać ceną sześciu tysięcy złotych.

Takie dane przynosi najnowszy raport portalu www.szybko.pl, który bada rynek nieruchomości. Według obliczeń ekspertów, szybciej drożały ostatnio mieszkania w Warszawie, gdzie cena metra wzrosła o 600 zł, czy w Gdańsku – o 400 zł.

Pozostali nas gonią

– Na początku roku ceny wrocławskich lokali szły w górę najszybciej. Teraz po prostu pozostałe miasta nadrabiają dystans – komentuje Marta Kosińska, autorka raportu.
Nie oznacza to jednak, że osoby planujące zakup własnego mieszkania mogą odetchnąć z ulgą.
– Szacujemy, że w tym kwartale średnia cena metra w stolicy Dolnego Śląska może przekroczyć pięć tysięcy złotych, a na początku przyszłego roku sięgnie nawet sześciu tysięcy – przewiduje Marta Kosińska.
W takiej sytuacji powody do zadowolenia mogą mieć tylko ci, którzy już wcześniej zaciągnęli kredyty hipoteczne, albo tacy, którzy właśnie w mieszkaniach lokują swoje oszczędności.

Bez ryzyka

– Inwestycje w nieruchomości są w tej chwili bardzo opłacalne i jednocześnie mało ryzykowne – mówi Radosław Cichy, doradca finansowy z Money Expert.
Według specjalistów, sytuacji wrocławian z pewnością nie poprawi ustawa o dopłatach do kredytów mieszkaniowych. Powód jest prosty – jej założenia słabo przystają do rzeczywistości.
Przepisy zakładają bowiem, że dopłatę można uzyskać, jeśli cena metra nie przekracza czterech tysięcy złotych. Tymczasem takie lokale są już praktycznie nieosiągalne.

Lepiej w regionie

Wolniej rosną ceny mieszkań w innych miastach Dolnego Śląska. Pośrednicy podkreślają jednak, że zainteresowanie jest również ogromne. Przykładowo – w Jeleniej Górze trzeba zapłacić średnio 2,3 tys. zł za metr, w Wałbrzychu i Legnicy ceny wahają się w okolicach 2 tys..

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

*Mieszkania we Wrocławiu idą w górę* - czyżby wspinały się: ente piętro na miejsce en plus pierwszego itd?
*Nowy Rok może nas przywitać* - zapewne nie chodzi o 1 stycznia 2007, ale o "przyszły rok" albo o "styczeń".
*wahają się w okolicach 2 tys..* - w oficjalnych tekstach po liczbach wstawiamy jednostki (bez domyslów) oraz na końcu - jedna lub trzy kropki (nie dwie)...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.