Facebook Google+ Twitter

„Mieszkanie do wynajęcia”

Takie zdanie natychmiastowo przykuwa uwagę strapionych poszukiwaczy nowego lokum. W tym gronie znajdziemy nie tylko studentów, lecz także osoby, które nie chcą lub nie mogą mieszkania kupić.

 / Fot. Wikimedia CommonsSzukanie własnego kąta wydaje się w dobie internetu rzeczą zupełnie prozaiczną, dopóki nie zderzymy się boleśnie z rzeczywistością. A poniżej kilka dziwnych sytuacji, popartych osobistymi doświadczeniami…

Treść ogłoszenia: „Poszukiwana współlokatorka do pokoju”. Umawiam się telefonicznie z dziewczyną, z którą potencjalnie mam mieszkać, twierdzi, że studiuje. Wola, późne popołudnie, stawiam się pod wyznaczonym adresem... Drzwi otwiera mi pan w średnim wieku, który serdecznie zaprasza do obejrzenia pokoju. Pomyłka? Nagła zmiana tożsamości? Pan tylko tajemniczo się uśmiecha i dopowiada, że to z nim mam mieszkać. Nie skorzystam.

Kolejna atrakcyjna oferta, dobre warunki, niska cena. Tuż przed wykonaniem telefonu odczytuję krótką, dodatkową informację: „mile widziane tylko ATRAKCYJNE kandydatki” - najważniejszą rzecz wytłuszczono.

Zdarzają się też propozycje matrymonialne, zupełnie niewinne. Kolejna warta sprawdzenia oferta, tym razem samodzielny pokój w mieszkaniu bez właściciela. Dzwonię. Chłopak z zakłopotaniem tłumaczy, że ktoś podał zły telefon w ogłoszeniu, a on nie wynajmuje żadnego mieszkania. Grzecznie przepraszam i kończę rozmowę. Po chwili dostaję bonusowego SMS-a, z komplementami i propozycją spotkania. Po dłuższej chwili drugiego, trzeciego. Nie, dziękuje.

Zdarzają się też ogłoszenia bardzo konkretne, bez owijania w bawełnę. Samotny pan szuka współlokatorki. Przedział cenowy: za darmo, w zamian za pranie, gotowanie, sprzątanie. Dopisek: za wszelkie inne usługi dodatkowe wynagrodzenie.

W sumie szukanie lokum zajęło mi ponad tydzień, czyli bardzo krótko. Rekordziści nie mogą go znaleźć przez miesiąc. A wnioski? Ogłoszenia mieszkaniowe straciły chyba swój formalny ton, a informacjom w nich podanym lepiej do końca nie ufać.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.